Saksamaa jõuluturul peksti tuletõrjuja surnuks, arreteeriti 7 meest

0
1375

Seitse meest arreteeriti Baieri linnas Augsburgis pärast jõhkrat peksmist linna jõuluturul, mille tagajärjel tuletõrjuja suri.

Surmav peksmine leidis aset jõuluturu lähedal, pärast seda, kui 49-aastane tuletõrjuja Roland S. koos oma abikaasa, sõbra ja tema naisega läks sõnavahetusse 17-aastase Halid S.-iga, kes oli türgi-liibanoni-saksa päritolu, ning ta kuue sõbraga, kirjutab Spiegel Online.

17–20-aastaste migrantide grupp ümbritses seejärel tuletõrjujat ja peksis teda nii rängalt, et ta suri kiirabi autos, sündmuskohal. Peksmisele vahele läinud tuletõrjuja 50-aastane sõber sai ründajate poolt raskelt vigastada.

VASTUOLUS SEADUSTEGA

Kõik seitse noort on arreteeritud ja vahistamismäärused on välja antud . Uurijate sõnul on rühmitus teineteist varem tundnud, mõni noormees on ka varem olnud seadusega vastuolus. Peamine kahtlustatav, kes on 17-aastane, võib kuriteost pääseda kergema karistusega, kuna tegu on alaealise poolt toime pandud kuriteoga.

Kahtlusalused kõik on sündinud ja kasvanud Augsburgis, kuuel on Saksamaa pass, üks on kodakonsusega itaallane. 17-aastaksel vägivallatsejal on lisaks saksale ka Liibanoni ja Türgi kodakondsus. Mõnel teiselgi on lisaks Türgi kodakondsus.

Väidetavad vägivallatsejad ja tuletõrjuja ei tundnud teineteist, mees oli politsei andmetel juhuslik ohver.

08.12.2019, Baieri, Augsburg: Königsplatzis leinavad tuletõrjujad. Tuletõrjuja tapeti 6. detsembri 2019. aasta õhtul, veetes oma vabat aega koos naise ja sõbra perega, külastades jõuluturgu. Foto: Stefan Puchner/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Augsburgi linnapea Kurt Gribl (CSU) kirjutas vastuseks julmale vägivallale: “Lein teeb mu südame raskeks. Augsburgist on saanud märkimisväärse vägivalla sündmuskoht.”

Samuti kommenteeris rünnakut ka Saksamaa siseminister Horst Seehofter, öeldes, et on sügavalt vapustav, et Augsburgis tapeti rahumeelne kodanik, kes peksti lihtsalt surnuks.

Esmaspäeval kell 18 süütasid kogu riigi tuletõrje- ja päästekomandod küünlad, et leinata taga oma kolleegi.

Allikas: Voice of Europe