Saksamaa keelustas Hizbollah’ tegevuse oma territooriumil

0
379

Saksa valitsus teatas neljapäeval, et keelab Liibanonis baseeruva Hizbollah’ liikumise tegevuse Saksamaal, klassifitseerides selle “šiiitlikuks terroriorganisatsiooniks”.

Siseminister Horst Seehofer keelustas täna rühmituse tegevuse Saksamaal, kirjutas tema pressiesindaja Twitteris Saksa siseministeeriumi leheküljel.

“Isegi kriisiaegadel jõustatakse õiguskorrast kinnipidamist,” lisati avalduses.

Saksa politsei ja eriväelased korraldasid haarangud Hizbollah’ga seotud mošeedes ja organisatsioonides Bremenis, Berliinis, Dortmundis ja Münsteris neljapäeva varahommikul, vahendas Saksa meedia.

Kuigi Hizbollah’l puudub Saksamaal ametlik esindus, kasutavad selle liikmed riiki varjupaigana ja rahastamisallikana, väidavad julgeolekujõud.

Saksamaa oli kuni praeguse hetkeni sarnaselt Euroopa Liidule keelustanud Hizbollah’ sõjalise tiiva.

Hizbollah on juba pikka aega USA ja Iisraeli terroristlike organisatsioonide nimekirjades ning nad on ärgitanud ka oma liitlasi seda Liibanoni mõjuvõimast liikumist sellisena määratlema.

Suurbritannia keelustas Hizbollah’ poliitilise tiiva eelmisel aastal ning kuulutas rühmitusse kuulumise kuritegevuse toetamiseks.

Saksamaal vastuvõetud keeld tähendab näiteks, et Hizbollah’ lippude lehvitamine on meeleavaldustel keelustatud.

Iisrael peab Hizbollah’d Iraani käepikenduseks, mille eesmärgiks on laiendada Islamivabariigi sõjalist mõjuvõimu Iisraeli piirideni. Iisraeli sõjalennukid on korraldanud Süürias sadu õhulööke paari viimase aasta jooksul Iraani ja Hizbollah’ sihtmärkide vastu. Šiiitlik Hizbollah ja Iraan toetavad Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi.

Hizbollah loodi 1982. aastal Liibanoni kodusõja ajal. Rühmitusel on koos liitlastega ka enamus Liibanoni parlamendis.  2006. aastal olid Iisrael ja Hizbollah sõjas.

Julgeolekuametnike arvates on Saksamaal kuni 1050 inimest, kes on Hezbollahi äärmusliku rühmituse liikmed.

Allikad: Uued Uudised ja Elu24

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.