Saksamaa kodanikud relvastuvad, põhjuseks on ebakindlustunne

0
873

Tänase seisuga on 640 000 Saksa kodanikul lubatud seaduslikult kanda tulirelva. Võrdluseks oli 2014. aastal relvaluba 260 000 inimesel.

See on peaaegu 250 protsendiline kasv vaid viie aasta jooksul.

Die Welt kirjutab, et need arvud nägid päevavalgust tänu hijutisele uuringule, mille piirkondlik päevaleht Rheinische Post korraldas kõigi 16 föderaalosariigi siseministeeriumis.

Saadud andmete kohaselt kasvas ainuüksi viimase aasta jooksul väikeste tulirelvade litsentside arv umbes 9 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Tulirelvade omanikke on elaniku kohta kõige rohkem Schleswig-Holsteinis (9,6 1000 elaniku kohta) ja Saarimaal (9,2). Väikese relvaloa omanike arv on ka väidetavalt aastatega tõusnud. 

“Muu statistika näitab, et 2016. aasta jaanuari seisuga oli välja antud täpselt 300 949 väikerelvaluba, võrreldes 2017. aasta lõpuga, siis oli  557 560 – see on 85% rohkem kui kahe aasta jooksul. Kui teil on relvaluba, siis võite avalikult kanda signaali-, ärritus- ja muid relvi,” vahendab Die Welt.

Politsei liit (GdP) usub, et trendi peamine põhjus on elanikkonna nn varjatud ebakindlustunne.

“Alates Kölni katedraali 2015. aasta aastavahetuse sündmustest näib, et üha enam inimesi tunneb end ebakindlalt,” ütles GdP esimees Oliver Malchow.

Nagu paljud juba teavad, nägid paljud pealt Kölni aastavahetuse pidustustel Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida meeste massilisi Saksa naiste seksuaalseid rünnakuid. Kokku leidis aset üle 24 väidetava vägistamise ja arvukalt vargusi, peamiselt Kölni kesklinnas.

“Väikerelvade lubade probleemne suurenemine näitab, et peame tegema tööd paljude kodanike turvatunde taastamiseks,” ütles Malchow.

“Esimene oluline samm on rohkem politsei kohalolekut maanteel,” lisas ta.

Praegu kuuluvad Saksamaal eraisikutele umbes 5,4 miljonit erinevat tüüpi relva. See tähendab 66 relva 1000 elaniku kohta.

Allikas: Voice of Europe

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.