Saksamaa minister toetab seadusega kodust töötamise õiguse loomist

0
369

Saksamaa Töö- ja sotsiaalminister soovib seadusega kehtestada õiguse töötada kodus, mis oleks teostatav, isegi pärast koroonaviiruse taandumist.

Saksamaa Töö- ja sotsiaalminister Hubertus Heil ütles ajalehe Bild pühapäevases väljaandes, et kavatseb selle õigusakti esitada sel sügisel. Ta ütles, et esialgsete hinnangute kohaselt on kodus töötava tööjõu osakaal viirusekriisi ajal tõusnud 12% -lt 25% -ni, ehk umbes 8 miljoni inimeseni.

“Kõik, kes soovivad ja kelle töö seda võimaldab, peaksid saama töötada kodukontoris ka siis, kui koroonapandeemia on läbi,” tsiteeriti Heili. “Me õppisime pandeemia ajal, seda kui palju saab tänapäeval kodust lahkumata töid ära teha.”

Heil rõhutas, et “tahame küll võimaldada rohkem kodus töötamist, kuid mitte sundida seda tegema.” Ta ütles, et inimesed võivad valida, kas minna kodust tööle või teha seda ainult üks või kaks päeva nädalas.

Heili vasaktsentristlikud sotsiaaldemokraadid, liidukantsler Angela Merkeli juhitud valitsuskoalitsiooni noorempartner, olid juba detsembris – ammu enne viiruseepideemiat viinud Saksamaa avalikus elus peaaegu seisakusse – üleskutse luua tööõigus Kodu.

Saksamaa üks peamisi tööandjate rühm lükkas selle idee tagasi.

Saksa tööandjate ühenduste keskliidu tegevjuhi Steffen Kampeteri sõnul on liikuv töö kõigi huvides, kui see on vähegi võimalik ja mõistlik, kuid “operatiivküsimused ja klientide soovid peavad mängima keskset rolli”.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.