Saksamaa noorteorganisatsiooni korraldatud rassismivastane luuleõhtu lõppes suure skandaaliga

0
1686

Selle põhjuseks on AfD saadiku Nicola Höchsti 14-aastase tütre Ida-Marie Mülleri luuletus ja korraldajate reaktsioon sellele.

Kohalik ajaleht Rheinpfalz kirjutab, et Speyeri noortenõukogu liige Müller pilkas oma luuletuses poliitilist korrektsust ja näitas üles tsiviiljulgust teha massiimmigratsiooni üle satiiri.

“Neeger ei ole enam neeger, ei või sa enam öelda mustlane. Rassistlikud on väga mõlemad, kuuled sa päevast-päeva öeldavat. Igaüks, kes julgeb nii öelda, saab hukkamõistu osaliseks,” ütles tüdruk oma luule etteastes.

Luuletust jätkates lülitasid korraldajad tal mikrofoni välja. Publiku ridadest nõuti jätkamist. Ja noor neiu jätkas:

“Kaugelt maalt saabus mees inimkaubitsejate abiga tõotatud maale Saksamaa, koos mobiiltelefoniga, aga ilma passita, aga kuna tal ei ole naist, siis lahendab ta probleemi kiiresti noaga …”

Tema etteaste lõppes sõnadega – loo moraal on: “Pane nuga makku, sest nii on kombeks idamaal, taustal kõlamas vasakpoolsete “Natsid välja!”

Müller võitis konkursi, kuna teised neli osalejat said väiksema aplausi ja selle järgi määrati võitja.

Kuid sellega lugu ei lõppenud. Neiul ei lubatud osaleda auhinnatseremoonial. Publik vastas sellele valju protestiga. Mõned teismelised hakkasid isegi nutma.

Linnapea Monika Kabsi (CDU – Merkeli erakond) süüdistas neiut luulekonkurssi kasutamises AfD provokatsiooni jaoks.

AfD piirkonna esimees Benjamin Haupt avaldas video sündmusest Facebookis. Internetifirma aga kustutas postitatud video ja blokeeris poliitiku 30 päevaks.

ALLIKAS:

Tochter von AfD-Politikerin sorgt für Eklat bei Poetry Slam

Ein vom Jugendstadtrat Speyer und einer Anti-Rassismus-Initiative veranstalteter Poetry Slam hat mit einem Eklat geendet. Grund dafür war der Auftritt der 14 Jahre alten Ida-Marie Müller, Tochter der AfD-Bundestagsabgeordneten Nicole Höchst, und die Reaktion der Veranstalter darauf. Müller hätte den Wettbewerb eigentlich gewonnen.