Saksamaa rohelised soovivad jaotada Saksa passe kõigile “kliimapõgenikele”

0
354

Saksamaa roheliste partei liikmed on teinud ettepaneku lubada nn kliimapõgenikel Saksamaale kolida ja neile jagada koos kodakondsusega Saksa passe. See peaks toimuma kohe pärast nende saabumist.

Üks peamisi ettepaneku toetajaid on Claudia Roth, kauaaegne roheliste poliitik, kes väidab, et Saksa passide jagamisel tuleks eelistada väikse ookeani saareriike, mis vastavalt Rothi arusaamisele, on sealsete elanike elu ohus kliimamuutuse tõttu, kirjutab Bild.

Ettepanekus ei ole täpsustatud, kui palju „kliimapõgenikke” teretulnud oleks, kuid ÜRO on varem hinnanud, et kliimamigrantide arv võib 2050. aastaks ulatuda 25 miljonist miljardini.

Rohelised aga mainisid oma ettepanekus konkreetselt arvu 2050. aastaks ehksiis 150 miljonit “kliimapõgeniku” tuuakse Saksamaale Aafrikast, Lõuna-Aasiast ja Lõuna-Ameerikast. Roheliste ettepaneku kohaselt saaksid kõik need kliimapõgenikud endale Saksamaa passid.

Teiste parteide poliitikud on ettepanekut teravalt kritiseerinud. Siseminister Herbert Reul (CDU) ütles ettepanekule reageerides: „Sisseränne tekitab meile endiselt suuri väljakutseid sisejulgeoleku valdkonnas. Ma soovitan meil kõigepealt selle kõige eest hoolitseda.”

CDU poliitik, jurist ja siseasjatundja Phillip Amthor hoiatas „kliimamuutustest põgenemise põhjuseks on põgenemine muutumise eest ja see suurendab kogu maailmas rändesurvet”.

Ettepaneku kallale astus ka Vaba Demokraatliku Partei (FDP) liige Linda Teuteberg, nimetades seda „riigi poolt tagatud maailmapäästefantaasiaks”. Saksamaa ei tohiks toimida kui “Noa laev kogu maailmale,” lisas ta.