Saksamaad on vapustanud 19-aastase naistudengi vägistamine ja mõrv

0
1156

Maria Ladenburgeri surnukeha avastati Freiburgis Dreisami jõe kaldalt. Lahkamisel tuvastati, et neiu vägistati ja seejärel uputati. Maria oli läinud 15. oktoobril tudengipeole ja pidi rattaga sealt koju sõitma, kuid koju ta ei jõudnud.

Möödunud reedel võttis politsei kinni 2015. aastal alaealise pagulasena Saksamaale saabunud Afganistani migrandi. Afgaani noormees on väidetavalt 17-aastane, varjupaiga leidis ta ühes kohalikus perekonnas, kes teda majutas. Politsei tabas noormehe tänu turvakaamera salvestusele ning DNA-test sidus ta 19-aastase meditsiinitudengi Maria surmapaigaga. Noormeest kahtlustatakse seotuses ka teise samalaadse mõrvaga. Endingeni metsast (ca 30 km Freiburgist) leiti novembris 27-aastase Carolin Gruberi laip, keda oli samuti vägistatud. Naine läks välja jooksma, kuid koju enam ei naasnud.

Lugu on seda intrigeerivam, et Maria töötas vabatahtlikuna kohalikus pagulaskeskuses. Tema isa, Dr. Clemens Ladenburger, on Euroopa Komisjoni kõrge ametnik (inimõiguste jurist) ning temagi tegeleb põgenikele abi osutamisega.

Saksamaa meedias on koletu mõrv saanud suureks uudiseks ja vallandanud pahameeletormi. Järjekordselt on tule alla sattunud kantsler Angela Merkel ja tema “avatud uste” poliitika.

ALLIKAD:

Was Afghan migrant who confessed to killing EU official’s daughter behind ANOTHER murder?

The body of 27-year-old Carolin Gruber was found in woodland north of the city of Freiburg, in southern Germany, on November 10. She had been missing for four days after going out for a run and failing to return home. A post mortem examination confirmed the victim had been sexually assaulted before her death.

MERKEL SAVAGED: Migrant murder of EU official’s daughter sparks anger at open-door policy

An Afghan reguee has been arrested over the horrifying death of the German teenager. In Freiburg – the ancient university city where Maria Ladenburger was studying before her brutal death in October – a demonstration was held on Sunday by the hard-right anti-immigration Alternative for Germany (AfD) party in which she was portrayed as “the victim of Merkel’s welcome culture”.