Saksamaal on pankroti äärele sattunud koguni 50 000 kauplust

0
416

Koronakriisi keskel võib pankrotti minna kuni 50 000 Saksa jaemüüjat – üks igast kuuest Saksamaa kauplusest.

Saksamaa jaemüügiliidu direktor Stefan Genth rääkis teisipäeval Funke Mediale Saksamaa süngetest majandusväljavaadetest.

„Nelja nädala jooksul, kui peale toidupoodide kõik teised kauplused suleti, oleme kaotanud umbes 30 miljardit eurot müügitulu, mida me ei saa tagasi,“ sõnas Genth.

Kui eelmisel nädalal lubati väiksematel poodidel oma uksed uuesti avada, siis Genthi sõnul on klientide arv olnud ülimadal.

“Tööstus kaotab päevas peaaegu miljard eurot,” ütles ta.

Genthi sõnul võib pankrotti minna koguni 50 000 jaemüüjat, kuna paljudel pole piisavalt kapitali, et raskes faasis üle elada, mis on suuresti tingitud kõrgetest üürikuludest. HDE hinnangul on Saksamaal kokku umbes 300 000 jaekauplust.

Ärikinnisvaraomanikud on eriti vastumeelselt üürimakseid edasi lükanud või sõltuvalt olukorrast nõuavad üürileandjad sageli maksetelt intressimäära 5–9%.

Jaekaubandusühistu direktor kutsus üles pakkuma suuremat rahalist päästepaketti kauplejatele, kes olid sunnitud koroonaviiruse piirangute tõttu oma kauplused sulgema.

“Paljud jaemüüjad peavad ikkagi maksma oma suuri kulusid – peamiselt üüri – hoolimata asjaolust, et kauplustele anti käsk uksed sulgeda. Me kardame, et pärast kriisi näevad linnakeskused samasugused välja, nagu kriisiajal ja paljud neis poed sulgevad oma uksed.”

Allikad: Infowars Europe, Mvlehti.net ja Deutsche Welle

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.