Saksamaal toimus laiaulatuslik terrorismivastane operatsioon

0
823

Politsei eriüksus viis Põhja-Saksamaal läbi laiaulatusliku reidi, et uurida Süürias tegutsevate terrorirühmituste rahastamist Saksa asüülitaotlejate poolt. Prokuröri sõnul saatsid Saksa asüülitaotlejad ISISe võitlejatele sadu tuhandeid eurosid.

Politsei viis kolmapäeva hommikul Põhja-Saksamaal läbi haaranguid terrorismis kahtlustatavate uurimiseks mitmes eri linnas, teatas  Saksamaa prokuratuur.

Schleswig-Holsteini liidumaa vanemprokurör Ulrike Stahlmann-Liebelt ütles, et reidide eesmärk on uurida organiseeritud kuritegevuse sündikaadi moodustamist Saksamaal.

“Käib uurimine, kas kahtlustatavad olid finantseerinud terrorismi,” ütles prokurör.

Politsei eriüksused sisenesid kolmapäeval Mecklenburg-Vorpommerni ja Schleswig-Holsteini piirkondades kokku 16 kinnistule. Ametivõimud uurisid 11 inimest, keda süüdistati terrorismi organiseerimise ja rahastamises.

Eriüksus vahistas kaks meest,  vanuses 34 ja 37. Ametivõimud keeldusid reidide täpse asukohta kinnitamast.

“Ebaseaduslik rahaülekanne”

10 meest ja 1 naist süüdistatakse ebaseadusliku rahaülekande tegemisel detsembrist 2018 kuni juulini 2019. Kahtlustatavad on pärit peamiselt Süüriast.

Süüriasse saadetud raha päritolu pole veel teada.

Saksa meedia väidab, et kahtlustatavad finantseerisid Islamiriigi tegevust. Uurimine on tuvastanud, et kahtlusalused saatsid Süüriasse raha Islamiriigi (ISIS) toetuseks.

Allikas: Voice of Europe