Saksamaal võttis Islamiriigi toetaja inimesi pantvangi: Pani 14-aastase tüdruku põlema

0
5954

Breitbart vahendab Saksa väljaannet Focus:

“Kõigepealt süütas mees kiirtoidukohas noore tüdruku, seejärel sulges ta end naabruses keskraudteejaama apteekis koos sealt võetud pantvangiga ja ähvardas panna end ja pantvangi põlema. Edasi võtsid asjaga tegelemise üle eriüksused ja politsei.

Mees rääkis araabia keeles Islamiriigist. Pantvangivõtja ei jätnud kahtlust oma kavatsustes. Esiteks mees, kelle isikut politsei ei avaldanud veel pärastlõunase seisuga, süütas McDonaldsi restoranis Molotovi kokteiliga 14-aastase tüdruku põlema. Selle tulemusena vallandus automaatne kustutussüsteem, teatas politsei pressikonverentsil.

Seejärel jooksis terrorist tulirelvaga üle tänava asuvasse keskraudteejaama apteeki ja sulges seal end koos pantvangiga tagaruumidesse. Politsei sõnul oli tal kaasas mitu lõkke tegemiseks mõeldud gaasipadrunit seotuna naise keha külge.

Politsei avastas ruumist Kölnis väljastatud 55-aastase Süüria kodaniku elamisloa. Kas ründaja oli see sama isik, selgub hiljem. Mees oli politseile varasemalt tuttav kui varas ja ohtlik.

Focuse andmetel on tegemist Islamiriigi fänniga. Kuid väljaanne jätab poliitkorrektselt otsad lahti küsimusega, kas tegu ikka oli terroriaktiga või …?

Cologne: Hostage Taken, Shots Fired at German Railway Station

Travellers were ordered to evacuate the large central station, which sits on Cologne’s Dom Platz beneath the city’s historic cathedral early Monday afternoon.