Saksamaalt asüüli ja kaitset saanud Süüria sõjapõgeniku vägiteod: 400 kuritegu kahe aasta jooksul!

0
2837

Süürlasest põgenik Hatem H. (21) on kahe Saksamaal viibitud aasta jooksul pannud toime juba 400 kuritegu! Noor süürlane kuulub kuritegelikku ühendusse nimega “Tunneligäng”, kirjutab Bild.

Saksamaal asüüli saanud mees koos oma gängiga on juba pikalt inimesi terroriseerinud. Tema ampluaasse kuuluvad järgmised vägiteod: narkootikumid, vargused, kaklused, röövimised.
Praegu seisab noormees Zwickaueri (Saksamaa idaosas Saksimaal) maakohtu ees. Prokurör süüdistab teda seekord 13 kuriteoepisoodis.

Oktoobris 2015 saabus “vaene sõjapõgenik” Hatem Saksamaale. Alates novembrist 2015 elab ta Plauenis. Tema lemmik ajaveetmis- ja kuritegevuskoht on “tunnel”, kus ta ahistab igapäevaselt inimesi, paneb toime vargusi, tungib koos gängiga inimestele kallale – seda ikka ja jälle.

Kuigi noormees seisis 2017.a Plaueni ringkonnakohtu ees, kus ta sai ohtliku kehavigastuse tekitamise eest 8 kuud karistust katseajaga, ei muutnud noormees oma käitumist karvavõrdki. Praegu istubki süürlane vahi all, kus ta pidevalt tülitseb teiste vangidega, solvab vanglaametnikke, ähvardab justiitsametnikke ja maurab ringi oma kongis. Ta on tunnistatud sisemise hindamise raporti kohaselt “väga agressiivseks”.

Kohtule on esitatud 13 juhtumit, mis toimusid 2017 juulist kuni oktoobrini.

Süüdistuse kohaselt on süürlane Hatem tarvitanud inimeste kallal rasket füüsilist vägivalda, neid ähvardanud, röövinud, füüsiliselt rünnanud ja neid vigastanud. Hatemil oli seks puhuks nuga alati käepärast. Muuhulgas ründas ta ühe tüli käigus mööduvat meest noaga, pussitades teda kõhtu. Teist inimest ähvardas ta katkise pudelikaelaga, lüües ohvrile sellega pähe.

Praegu ähvardab noort kurjategijat 15 aasta pikkune vanglakaristus. Kas süürlane peale karistuse kandmist riigist välja saadetakse, on suur küsimärk. Ilmselt mitte, ikkagi “vaene sõjapõgenik” ja inimõigused.