“Sallivus” seksi eest: Rootsi tolerastide grupp tegeleb väidetavalt seksivahendusega

0
1012

Draama – Rootsi sallivuslased (nn tolerastid) on omavahel tülli pööranud ning üks pool süüdistab nüüd teist noorte migrantide ärakasutamises.

Rootsi tolerastide Facebooki grupp “Peatage tagasisaatmised Afganistani!” (“Stoppa utvisningarna till Afghanistan nu!”) tegutseb väidetavalt “jahipaigana” naistele, kes soovivad oma kodus majutada noori migrandimehi, toita ja riietada neid (vastutasuks) seksi eest. Asja tõi päevavalgele vasakaktivist Stefan Linquist, kes on mures ärakasutatavate noorte migrantide pärast, kirjutab Nyheter Idag.

Linquisti sõnul ekspluateerivad naised migrante ja kasutavad neid seksimänguasjadena, isegi vägistamiseni välja.

Linquisti väitel on ta püüdnud kontakteeruda ja rääkida probleemist grupi administratsiooniga, kuid teda on ignoreeritud ning lõpuks grupist blokeeritud. Tema sõnul on grupi vedajad asjaga kursis, kuid juhtumid vaikitakse maha kartuses, et “rassistid võivad infot ära kasutada”.

Linquist ütleb, et ohvrid ei saa juhtumitest ise politseile teatada, sest ohvrid on peamiselt riigis viibivad ebaseaduslikud migrandid. Praeguseks on välja tulnud vähemalt kümme ärakasutamise juhtumit (8 naist ja 2 meest). Pärast informatsiooni avalikustamist muutis see Facebooki grupp end avalikkusele varjatuks, nii et selle leidmine Facebookist ilma saadetud kutseta on võimatu.

Seega vale puha, et mitte kedagi ei rõõmusta noorte meesmigrantide hordidena saabumine – Rootsi “sallivuslased” on olukorraga ilmselt väga rahul…