Salvini: EL on oma sanktsioonidega toonud kaasa Itaalia põllumajanduse, kalanduse ja kaubanduse massimõrva

0
1303

Itaalia siseminister ei muretse võimalike sanktsioonide pärast, mida Euroopa Liit on ähvardanud kehtestada, kui Itaalia ei esita uut eelarvekava, vahendab Voice of Europe.

Siseminister Salvini selgitas, et EL on oma varasemate sanktsioonidega toonud kaasa Itaalia põllumajanduse, kalanduse ja kaubanduse massimõrva, lisades, et ELi juhivad Prantsusmaa ja Saksamaa.

Ta ütleb: “Nad on meile esitanud sanktsioone tuhandeid kordi. Nad on mõrvanud meie põllumajanduse, meie kalapüügi ja meie kaubanduse.”

“Kuid Prantsusmaa ja Saksamaa ise ei ole ELi sanktsioone aastaid täitnud. Kui on ettekirjutus, mis ütleb, et kolmapäeviti kannate valget, siis kolmapäeviti kannate valget.

“Kui ma kannan valget, prantslased kannavad kollast ja sakslased kannavad sinist värvi, siis annavad nad mulle veel rohkem sanktsioone, sest olen ainus idioot, kes järgib ettekirjutusi,” toob siseminister näiteks.

Euroopa Komisjon lükkas tagasi Itaalia eelarveplaani pärast Rooma ja Brüsseli vahelisi lahkarvamusi. Itaalia peaminister Luigi Di Maio sõnul ei kavatse valitsus kohandata ega muuta ühtki rida oma 2019. aasta eelarvepuudujäägi ettepanekuid hoolimata Brüsseli tagasilükkamisest.

Italian Interior Minister: The EU massacred Italy! It only serves the interests of France and Germany

Italy’s unwavering Interior Minister says he is not worried about possible sanctions the European Union have threatened to impose if Italy doesn’t present a new budget plan: “EU MASSACRED Italy!” Matteo Salvini said with strong words for the EU.