Salvini kavatseb ühendada Euroopa rahvuslikud parteid enne EU valimisi

0
1090

Itaalia siseminister ja peaministri asetäitja Matteo Salvini ütles, et ta soovib ühendada Euroopa rahvuslike parteide esindajaid, et edendada ühist poliitilist nägemust enne mais toimuvaid ELi parlamendivalimisi.

Salvini loodab koondada Euroopa Parlamendis sarnase mõtlemisega, sisserände vastaseid osapooli, et seista vastu vasakpoolsete ja liberaalsetele rühmadele/erakondadele.

„See on esimene kord, kui Itaalias toimub vähemalt 15 või 20 Euroopa riiki ühendav sündmus,” ütles ta Pariisis ajakirjanikele.

Le Peni erakond “Rahvusrinne” teatas reedel pressiteate vahendusel, et erakonna juht osaleb Salvini korraldataval koosolekul, mis toimub Itaalias vaid mõni päev enne Euroopa Parlamendi valimisi.

Euroopa erakonnad on loonud ka varem ELi parlamendis mitmeid riikidevahelisi koostöö rühmi: Liiga on Rahvaste ja Vabaduse Euroopa (ENF) liige, kuhu kuuluvad ka Le Peni “Rahvusrinne” ja Austria vabaduspartei.

Salvini soovib koostööd ka teiste parempoolsete ja rahvuslikke erakondade liidritega, kelle parteid on erinevates rühmades, näiteks Ungari peaminister Viktor Orbani ja Jaroslaw Kaczynskiga, Poola valitseva PiS partei juht.

Allikas: Voice of Europe