Salvini kutsub üles korraldama immigratsioonireferendumit avatud piiride peatamiseks

0
832

Nädalavahetusel, pöördus Matteo Salvini oma 80 000 toetaja poole, ning tõotas algatada rahvahääletuse, mis peataks vasakpoolse koalitsiooni otsus avada taas oma sadamad.

Salvini käis oma plaani rahvahääletuse kohta välja pühapäeval 80000 inimese ees, samal ajal süüdistab Salvini oma endist koalitsioonipartnerit, et Viie Tähe Liikumine (M5S) pani toime riigireetmise, edastab RTS.

“Me esitame väljakutse neile kontoritesse peitvatele reeturitele,” sõnas Liiga juht, ning tohutu rahvahulk aplodeeris.

“Mõne kuu pärast on rahva valitsus,” lisas Salvini ja ütles, et tema ja tema Liigapartei on valmis algatama Itaalia valimisseaduste reformimiseks täiendavaid rahvahääletusi.

Itaalia valimisseaduste reformimiseks kavandatud rahvahääletus võib saada uuele globalistlikule koalitsioonile tohutuks peavaluks. Itaalia seaduste kohaselt tuleb korraldada rahvahääletus, kui Itaalia kodanikelt on saadud vähemalt 500 000 allkirja. 

Salvini mainis ka, et ta uurib koos oma erakonnaga täiendavaid rahvahääletusi, millega sadamad taas sulgeda.

Alles eelmisel nädalal kutsus Itaalia uus globalistlik valitsus  valitsusväliseid organisatsioone üles laadima rohkem ümberasujaid.

Teine Vahemeres tegutsevate meretaksode seas on Ocean Viking, kes kogu suve on illegaalseid migrante toonud otse Põhja-Aafrika rannikult, ning seda loomulikult Euroopasse.

Salvini võimu ajal keelati meretaksodel – nagu näiteks SOS Mediterranee ja Piirideta Arstid – Itaalia vetesse sisenemine.

Viimaste küsitluste kohaselt on Itaalia rahva seas uus globalistliku koalitsiooni toetus erakordselt madal.

IPSOS küsitluses selgus, et vaid umbes kolmandik itaallasi toetab uut koalitsiooni, samas kui itaallased eelistatud eelmise Salvini juhitud populistliku koalitsiooni. 

Allikas: Voice of Europe

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.