Salvini: “Ma ei jõua ära oodata, millal ma saan kohtuda uue presidendi Bolsonaroga!”

0
1173

Asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini on valmis Brasiiliasse minema ja tooma endise vasakpoolse terroristi Cesare Battisti Itaalia vanglasse, kui äsja valitud president Jair Bolsonaro nõustub teda väljaandma Itaaliale, nagu ta seda lubanud on, kirjutab Voice of Europe.

“Ma ei jõua ära oodata, kui saan kohtuda uue presidendi Bolsonaroga,” ütles Salvini ja “Mul on hea meel, et saan isiklikult Brasiiliasse minna ja tuua vasakpoolse terroristi Cesare Battisti Itaalia vanglasse”.

Uue presidendi Bolsonaro poeg Eduardo ütles Twitteris, et valitsus kavatseb Battisti Itaaliale väljaanda: “See kingitus on tulemas! Tänan toetuse eest, õiglus muutub tugevamaks. ” Eduardo on uus Brasiilia asetäitja ja ta tänas Salvinit õnnitluse eest. 

Cesare Battisti on Itaalia kirjanik, kes on kodumaal süüdi mõistetud nelja inimese tapmises (kaks politseinikku, juveliir ja lihunik), kui ta nooruses koos kaaslastega kuulus äärmusvasakpoolsesse rühmitusse. Talle mõisteti eluaegne vangistus. Battisti põgenes pärast kohtuotsust 1990. aastal Prantsusmaale. Sealne kohus otsustas ta Itaaliale välja anda, ning seejärel põgenes ta Mehhikosse ja lõpuks Brasiiliasse, ning sealne vasakpoolne valitsus keeldus terroristi väljaandmast.