Salvini tahab saata pagulased Liibüasse, Kurz tahab sulgeda sadamad aafriklastele

0
606

Itaalia siseminister ja immigratsioonivastase Liiga juht Matteo Salvini soovib saata pagulasi tagasi Liibüasse, vahendab Kronen Zeitung.

“Kas Euroopa võtab tõsiselt Itaalia abistamist konkreetsetel tingimustel või oleme sunnitud tegema seda, mis lõpetab inimkaubanduse valdkonna igaveseks,” ütles Salvini. “See tähendab nende laevade tagasi eskortimist Liibüasse,” täpsustas ta.
EL ja ÜRO aga rõhutavad, et repatrieerimine riiki, kus sisserändajad on ohus, rikub rahvusvahelist õigust. “See hõlmab ka Liibüat.”

Austria liidukantsler Sebastian Kurz kohtumisel Malta riigipeaga: laevad tuleb peatada ELi välispiiril ja migrandid tuleb saata tagasi päritoluriiki või ohutusse kolmandasse riiki Mandri-Aafrikas. “Meil on siin ühesugune ausaam asjadest, et mitte iga laev ei peaks saama randuda Euroopa Liidus,” ütles Kurz. Ka teised ELi riigid ei tohiks lihtsalt lubada laevu Põhja-Aafrikast.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.