Seaduse järgi peaksid sisserändajad tundma, et nad ei ole siia riiki teretulnud – Taani integratsiooniminister

1
775

ÜRO inimõiguste juht Michelle Bachelet kritiseerib Taani valitsuse kavatsust paigutada kurjategijatest sisserändajad mahajäetud saarele oma väljasaatmist ootama, vahendab Voice of Europe.

Umbes nädal tagasi teatas Taani rahandusminister Kristian Jensen, et tulevase seadusega paigutatakse kõik kurjategijatest pagulased väljasaatmist ootama asustamata saartele.

Asi saab toimida pärast seda, kui saar on puhastatud sigade katkust. Migrantidel lubatakse päevasel ajal igakell saarelt vabatahtlikult kodumaale pöörduda (antakse isegi paat), kuid öösel tuleb seal ööbida. Otsus võeti parlamendi poolt vastu.

“Hurraa!” hõiskas pärast otsuse langetamist kirjanikust Taani poliitik Søren Espersen. Kuid valitsuse otsust kritiseerib nüüd ÜRO inimõiguste direktor Michelle Bachelet, kes ütles, et on Taani inimõiguste pärast tõsiselt mures.

Oleme näinud selliste eraldamiste negatiivset mõju enne ja neid seaduseid ei peaks kopeerima. Reutersi andmetel ütles ta ajakirjanikele Genfis, et Taani otsus pagulastelt vabadus ära võtta, neid täielikult isoleerida ja häbistada, suurendab veelgi nende haavatavust.

Inge Støjberg, Taani integratsiooniminister, ei nõustu ÜRO inimõiguste direktori kriitikaga. “Nad ei ole Taanis teretulnud ja nad peavad seda teadma,” kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Støjbergi sõnul tuleb pagulaste olukord riigis teha võimalikult keeruliseks, mis paneb nad naasema kodumaale.

ÜRO inimõiguste direktori seisukoha puhul ütleb Støjberg, et on imelik, et keegi istub rahulikut New Yorgis ja kritiseerib teisel pool maailma asuvat väljasaatmiskeskust, mida pole isegi veel ehitatud, ning see tegevus järgib kõiki Taanis sõlmitud konventsioone ehk rahvusvaheliste lepingute vorme.

1 kommentaar

  1. Need kes poleks kunagi pidanud külla tulema on haavatavad, kui neid lahkesti igaveseks külla ei jäeta. Tõsine inimõiguste rikkumine. Osa on rohkem inimesed, kui teised.

Comments are closed.