Seehofer kritiseeris AfD poliitikat – Saksamaa konstitutsioonikohus kritiseerib nüüd Seehoferit

0
592

Saksamaa põhiseaduskohus kritiseeris oma hiljutises otsuses Horst Seehoferi käitumist, kui ta siseministeeriumi veebisaidil kritiseeris karmilt AfD poliitikat 2018. aasta sügisel. AfD esitas Karlsruhe linna kohtusse kaebuse. Eelmisel nädalal tegi kohus otsuse.

Siseminister Seehofer (Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liit – CSU) andis 14. septembril 2018 intervjuu DPA-le. Intervjuu avaldati ka ministeeriumi ametlikul veebisaidil. Kohus otsustas, et ministril on õigus oma oponente kritiseerida, kuid mitte ministeeriumi kodulehel. See seab ohtu ministeeriumi erapooletuse, ütles kohtu esimees Andreas Vosskuhle .

Juhtumi hagejaks oli AfD (Alternatiiv Saksamaale, parempoolne Saksamaa partei), kes pöördus kohtu poole arutamaks Saksamaa sotsialistliku presidendi Frank-Walter Steinmeieri (SPD) tegevust. AfD süüdistas presidenti „äärmusliku suursündmuse“ avalikus toetamises. See üritus toimus 2018. aasta septembri alguses Chemnitzis, mis oli ksenofoobiavastane kontsert, kus esines vasakpoolne punkbänd (Feine Sahne Fischfilet, Fine Creamy Fish Filee), mida kaitses ja jälgis kaitsepolitsei.

Siseminister ütles intervjuus, et AfD kõned on “meie riigile äärmiselt ohtlikud”. AfD tegevus on “riigivastane”. Seehofer ütles ka: “Nad seisavad selle riigi vastu. Kuid nad ütlevad, et nad on demokraadid. ”

Seehoferi intervjuu eemaldati hiljem ministeeriumi veebisaidilt. Nüüd ütles Saksamaa riigisekretär Günter Krings, et siseministeerium läbib kriitilise veebisaitide väljaandeid. Krings ütles, et kohtulahend annab ministrile kriitikat ka vabaduspoliitika valdkonnas.

Europarlamendi saadik ja AfD juht Jörg Meuthen kiitis kohtu otsust: “See tõestas, et Saksamaa on toimiv õigusriik; hea päev parteile, aga ka Saksa demokraatiale.”

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.