Seehofer lubas tulevikus Saksamaale võtta 25% Vahemerelt korjatud migrantidest

0
625

Föderaalne siseminister Horst Seehofer (CSU) kaitses oma plaane tulevikus Saksamaale võtta veerandi jagu Vahemerelt korjatud migrantidest. “Uskumatu, et siseministrina pean õigustama inimeste uppumisest päästmist,” ütles Seehofer neljapäeval ajakirjanikele.

Seehofer lubab Saksamaale võtta vastu iga neljanda (ehk 25%) vahemerelt üles korjatud migrantidest, sama koguse on lubanud vastu võtta ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

“Alates 2018. aasta juulist on Saksamaa vastu võtnud 2199 päästetud migrandist 565. Praeguse praktika kohaselt vastab see neljandikule sisserändajatest,” ütles siseminister.

Varjupaigataotlejate koguarvu osas rõhutas ta, et see lubatud arv on marginaalne. Selle aasta augusti lõpuks oli Saksamaale tulnud umbes 98 000 varjupaigataotlejat, mis on kümme protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Ta ootab Saksamaale 2019. aasta lõpuks kuni 150 000 varjupaigataotlejat, mis vastaks koalitsioonileppes paika pandud umbes 200 000 inimese paindlikule ülempiirile.

Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Malta kavandavad seetõttu pagulaste jaotamiseks üleminekulahenduse loomist. “Eeldatakse, et rohkem riike liitub,” rõhutas Seehofer. “Saksamaa jaoks ei muutu midagi, varjupaigataotlejate arv on endiselt kõigi riikide poolt juhitav,” kinnitas siseminister.

Itaalia uus valitsus nõudis neljapäeval Ida-Euroopa riikidelt, kes seni on keeldunud migrante vastu võtmast, migrantidega kaasnevate kulutuste kinni maksmist.