Sel nädalal toimus Soomes kaks terrorirünnakut: neist värskem juhtus Helsingin täna varahommikul

0
943

Sel nädalal toimus Soomes väidetavalt kaks terrorirünnakut. Neist värskem juhtus Helsingin Sanomat väitel täna varahommikul, Kesk-Soomes, Uuraise lähedal. 

Esimene rünnak toimus eile, teisipäeval, Loimaal.

Mõlemas juhtumis kahtlustatakse 30-aastaseid välismaise päritoluga mehi. Nende täpsemat päritolu pole Soome politsei meediale veel ütelnud.
Viimase juhtumi kirjeldus on selline, et täna kella ühe ajal öösel rabas välismaine kodanik bussijuhilt rooli kui sõidukiirus oli umbes 80 km/h ja üritas bussi teelt välja roolida.

Reisijad sekkusid ja murdsid jõuga mehe maha ja teda hoiti kinni kuni politseipatrulli saabumiseni. Oluline on veel mainida, et sellel hetkel oli tee libe ja hoiti ära raske õnnetus. Kuna tegemist oli kahekordsete bussidega, oleksid tagajärjed võinud olla traagilised.

Helsingin Sanomat sõnul toimus teisipäevane rünnak õhtul, samamoodi haaras välismaine mees bussiroolist keset sõitu, mille tagajärjel põrkas buss teise sõidukiga kokku. Õnneks taas inimesed viga ei saanud.

Politsei ei anna veel kommentaare, et kust mehed täpsemalt pärit on ja kas need juhtumid on omavahel seotud. Küll aga kommenteeris “Kuuuurija” allikas, et tegu võis olla terrorirünnakutega.