Selge ja täpne diagnoos Reinsalult: “Eesti rahvas on normaalne, Eesti ajakirjandus on radikaliseerunud!”

0
924

 

Ajakirjandus suhtub praegusesse Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsusse erapoolikult ning väline surve ja meediakriitika on üks tegureid, mis seda koalitsiooni kokku liidab, ütles Isamaa aseesimees, välisminister Urmas Reinsalu pühapäeval Vikerraadio saates “Samost ja Sildam”.

“Eesti rahvas on normaalne, Eesti ajakirjandus on radikaliseerunud ja Eesti poliitiline diskursus on polariseerunud,” oli Reinsalu diagnoos.

Reinsalu hinnangul puhub ajakirjandus suureks valitsuse ebakõlasid või EKRE poliitikute väljaütlemisi.

“Eks see on meedia organiseeritud kõlakoda, et valitsust kõigutada ja kummutada,” ütles ta ning nimetas väikeseks jõulukingiks Eesti ühiskonnale seda, et Eestis ei ole sel aastal olnud valitsusevahetust ega valitsuskriisi.

“Mina arvan küll, et tänane valitsus peaks jätkama. Selle valitsuse üks tugevdajaid on olnud [surve] väljastpoolt, erit meedia poolt selle valitsuse kokkukeevitamine. See on olnud uskumatu agenda. Võib-olla on olnud mõni hetk, kus see valitsus oleks võinud omaenda raskuse all kokku vajuda. Aga siis tuli Eesti meedia appi ja pani selle alla oma tugeva vundamendi,” rääkis Reinsalu.

Loe edasi ERRi portaalist

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.