«Simpsonid» loobuvad rassismisüüdistuste tõttu menukast karakterist

0
1695

Joonissari «Simpsonid» on 30. hooajalise tegutsemisaja jooksul lõpuks sunnitud vastuoluliste teemadega tegelema ning rassismisüüdistustele alla vanduma. Sarjast kirjutatakse välja populaarne karakter Apu, kirjutab Elu24

1989. aastal esmakordselt eetrisse läinud ning 30 hooaega edukalt vändanud animatsioonisari «Simpsonid» on viimased aasta aega maadelnud rassismisüüdistustega erinevate karakterite suhtes. Kõige suurema tähelepanu alla on sattunud indialasest poepidaja Apu Nahasapeemapetilon. Problematiliseks peetakse tema tugevalt liialdatud India aktsenti ja stereotüüpset karakteriseeringut.

Kõikidest tegelaskujuga seonduvatest murekohtadest on vändatud suisa dokumentaalfilm «Probleem Apuga». Film ilmus 2017. aastal ning autoriks Hari Kondabalu. Produtsent Adi Shankar on lõpuks kinnitanud, et tegelaskuju kirjutatakse seriaalist ilma suure tähelepanuta välja. «Apu karakter kirjutatakse välja. Sellest ei tehta suurt numbrit, kuid nad eemaldavad ta sarjast täielikult, et vältida vastuolusid.»

“Simpsonid” loobuvad rassismisüüdistuste tõttu menukast karakterist

1989. aastal esmakordselt eetrisse läinud ning 30 hooaega edukalt vändanud animatsioonisari “Simpsonid” on viimased aasta aega maadelnud rassismisüüdistustega erinevate karakterite suhtes. Kõige suurema tähelepanu alla on sattunud indialasest poepidaja Apu Nahasapeemapetilon. Problematiliseks peetakse tema tugevalt liialdatud India aktsenti ja stereotüüpset karakteriseeringut. Kõikidest tegelaskujuga seonduvatest murekohtadest on vändatud suisa dokumentaalfilm “Probleem Apuga”.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.