«Simpsonid» loobuvad rassismisüüdistuste tõttu menukast karakterist

0
1591

Joonissari «Simpsonid» on 30. hooajalise tegutsemisaja jooksul lõpuks sunnitud vastuoluliste teemadega tegelema ning rassismisüüdistustele alla vanduma. Sarjast kirjutatakse välja populaarne karakter Apu, kirjutab Elu24

1989. aastal esmakordselt eetrisse läinud ning 30 hooaega edukalt vändanud animatsioonisari «Simpsonid» on viimased aasta aega maadelnud rassismisüüdistustega erinevate karakterite suhtes. Kõige suurema tähelepanu alla on sattunud indialasest poepidaja Apu Nahasapeemapetilon. Problematiliseks peetakse tema tugevalt liialdatud India aktsenti ja stereotüüpset karakteriseeringut.

Kõikidest tegelaskujuga seonduvatest murekohtadest on vändatud suisa dokumentaalfilm «Probleem Apuga». Film ilmus 2017. aastal ning autoriks Hari Kondabalu. Produtsent Adi Shankar on lõpuks kinnitanud, et tegelaskuju kirjutatakse seriaalist ilma suure tähelepanuta välja. «Apu karakter kirjutatakse välja. Sellest ei tehta suurt numbrit, kuid nad eemaldavad ta sarjast täielikult, et vältida vastuolusid.»

“Simpsonid” loobuvad rassismisüüdistuste tõttu menukast karakterist

1989. aastal esmakordselt eetrisse läinud ning 30 hooaega edukalt vändanud animatsioonisari “Simpsonid” on viimased aasta aega maadelnud rassismisüüdistustega erinevate karakterite suhtes. Kõige suurema tähelepanu alla on sattunud indialasest poepidaja Apu Nahasapeemapetilon. Problematiliseks peetakse tema tugevalt liialdatud India aktsenti ja stereotüüpset karakteriseeringut. Kõikidest tegelaskujuga seonduvatest murekohtadest on vändatud suisa dokumentaalfilm “Probleem Apuga”.