Siseminister Andres Anvelt teatas tagasiastumisest

0
673

Siseminister Andres Anvelt astub ministri kohalt tagasi ega kandideeri tuleval aastal Riigikogu valimistel.

Anvelt lahkub poliitikast tervikuna ega lähe enne valimisi alles jäänud veidi rohkem kui kolmeks kuuks Riigikokku. Lahkumise põhjus on väidetavalt isiklik – tervis.

«Olen olnud poliitikas kümme aastat, neist viis Riigikogus ja kolm valitsuses. Oli selge plaan ka järgmise Riigikogu töös osaleda, kuid viimasel paaril päeval on helisenud see kõige olulisem äratuskell ehk tervis. Ma ei saa endale lubada ega teha seda ka enda lähedastele, et eiran seda hoiatust ja töötan kuni juhtub midagi väga tõsist,» selgitas Anvelt.

«Need on olnud väga huvitavad aastad. Ma tänan peaministrit, Jevgenit ja valitsusliikmeid koostöö eest ja oma poliitilisi partnereid ning vastaseid, nii koostöö kui ka vaidluste eest Eesti elu edendamisel. Soovin neile kainet mõistust, häid mõtteid ja ikka Eesti riigi parimat tulevikku silmas pidavaid arutelusid. Samuti tänan siseministeeriumi haldusala inimesi hea koostöö eest,» lisas Anvelt.

Täna pärastlõunal teavitas siseminister oma otsusest ka erakonna esimeest Jevgeni Ossinovskit.

«Võtsin Andrese soovi poliitikast lahkuda vastu väga raske südamega. Muidugi saan ma aru, elu on meil kõigil üks ja tervisest tähtsamat ei ole. Aga valus on ikka, sest Andres on mulle enamat kui poliitiline võitluskaaslane. Andres on mu sõber. Eesti poliitika kaotab suure südamega riigimehe. Aitäh sulle, sõber, sinu panuse eest! Hoia end!» sõnas Ossinovski.

Anvelt on ametis kuni uue siseministri kinnitamiseni.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.