Sloveenia rajab oma lõunapiiri äärde täiendava piirdeaia

0
881

Sloveenia ehitab uut piirdeaeda, kuna ebaseaduslik sisseränne Euroopa Schengeni tsooni on endiselt julgeolekujõudude kasvavaks probleemiks.

Aia ehitustööd on juba alanud Kolpa jõe ääres – Aed eraldab Sloveeniat oma naaberriigi Horvaatiast.

„Eelmisel kuul sõlmis valitsus lepingu Serbia firmaga Legi-SGS Horvaatia piirile 40 kilomeetri (25 miili) tara püstitamiseks. Kui see osa on lõpetatud, siis alustatakse tara jätkamis töödega. Tara kogupikkus tuleb 219 kilomeetri ja katab ligi kolmandiku Sloveenia piiri Horvaatia,” teatab Reuters.

Uus, 2,5 meetri kõrgune tara täiendab olemasolevaid tõkkeid, mis ehitati 2015. aastal suure rändekriisi ajal.

Sloveenia siseministeeriumi pressiesindaja Irena Likar sõnas: “Tara püstitatakse ajutiselt piirkondadesse, kus on vaja vältida riigipiiri ebaseaduslikku ületamist ning tagada inimeste ja nende vara turvalisus.”

2018. aastal on Sloveenias kogenud illegaalse rände kasvu 56% ja paljud inimesed on avaldanud arvamust, et valitsus peab selle lõpetamiseks tegema rohkem.

Eelmise nädala alguses kolmapäeval jõudis Sloveenia telesaatesse Nova24 eetrisse saade pealkirjaga: “Ebaseaduslik ränne levib Gorenjska piirkonda viiruse kujul.”

Saatesse sissejuhatav osa kõlab järgmiselt: „Siiani oleme olnud harjunud, et vangistatud migrantide kohta saab teateid ainult mõned politseiasutused, nimelt need, kes katavad lõunapiiri. . . Ebaseaduslikke rändajaid avastavad nüüd ka Gorenje politseinikud.”

Eelmisel kuul saadeti Sloveenia sõjavägi riigi edelapiiri piirkonda, et toetada abistada sealset piirivalvet, kuna ebaseaduslik sisseränne on kasvamas.

Rootsi julgeolekujõud andmetel soovivad asüüli Afganistanist, Pakistanist, Türgist ja Süüriast pärit migrandid  – enamik neist soovib jõuda  heaoluriikidesse Loode-Euroopas.

Allikas: Voice of Europe

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.