Sloveenial pagulastest kõrini! Sloveenia tüürib kvoodivastaste riikide sekka

0
719

Üha rohkem Euroopa Liidu liikmesriike keeldub pagulasi kvoodiprogrammis vastu võtmast. Pärast Visegradi nelikut (Slovakkia, Tšehhi, Poola ja Ungari) on oma vastuseisu deklareerinud Austria, Bulgaaria, Horvaatia ja Läti. Neile võib lisanduda Itaalia ning viimaste uudiste põhjal on sinna klubisse lisandumas ka Sloveenia.

Immigratsioonivastane parempoolne Sloveenia Demokraatlik partei (SDS) tuli välja ettepanekuga, et riik peaks koheselt pagulaste ümberpaigutamise skeemis osalemisest loobuma, kirjutab Demokracija.

SDS väljendas seisukohta, et migratsioonivool on Sloveeniale suurim julgeolekuline väljakutse riigi iseseivumisest alates. See on fundamentaalne turvalisuse küsimus, mis on seotud riikliku eksistentsi ja arenguga ning nõuab koheseid meetmeid. On otsustav aeg Sloveenia identiteedi ja Euroopa Liidu rahvusriikide tuleviku kaitsmiseks, kirjutatakse ettepanekus.

Ebaseaduslike immigrantide sissetung Euroopa Liitu – koos terrorismi ja muude vägivallavormidega – on avanud paljude eurooplaste silmad. Euroopa Liit on näidanud oma nõrkust piiride kaitsmisel ja tõestanud, et kvoodimehhanism on ebatõhus.

Et kaitsta Sloveenia kodanike turvalisust, säilitada oma identiteeti ja kaitsta meie kultuuri ning selle põhiväärtusi, peab Sloveenia viivitamatult kasutusele võtma vastavad meetmed, kirjutatakse ettepanekus.

Maikuu teises pooles toimuvad Sloveenias parlamendivalimised. Kui võidu saavutavad parempoolsed, siis tõenäoliselt sulguvad pagulastele ka Sloveenia uksed.