Soome õpetaja APPIKARJE: “migrante täis koolid toodavad viitsütikuga probleeme!”

0
3835

Soome kooliharidus on hakanud alla käima ja selle põhjuseks pole mitte soomlaste rumalus ega õpetajate laiskus, vaid see, et koolidesse tuleb üle maailma üha rohkem migrante, kel on probleeme elementaarse soome keelega.

Vähene keeleoskus aga raskendab õpilaste üldist edasijõudmist koolides. Seni on õpetajad püüdnud meeleheitlikult vahet tasa teha, nii et tööpäeva jooksul pole aega isegi tualetis käia, aga nüüd on nende kannatus katkemas. Helsingis asuva Kontula põhikooli õpetaja Elina Tuomi avaldas appikarje oma blogis, mida on nüüdseks loetud kümneid tuhandeid kordi.

– Soome põhikool pole võrdõiguslik, aga keegi ei taha sellest midagi kuulda

– Soome õpetajad on ära kurnatud, väsinud ja tülpinud, aga ka nende probleemidest ei taha keegi midagi kuulda. Kõik õpilased ei valda korralikult soome keelt. Neil puudub vajalik sõnavara. Õpilased küsivad tunni ajal kõige lihtsamate sõnade tähendust, kuna muidu ei saa nad räägitust aru.

Kui keeleosakus pole piisav, siis aeglustub õppetegevus kõigi jaoks. See omakorda paneb lastele suurema koormuse kodus õppimiseks.

600 õpilasega Kontula koolis räägivad õpilased emakeelena 46 eri keelt. Vahetunni ajal ei saa kõik õpilased teienteisest isegi aru ja omavahel suheldakse viipekeele abil.

– Soome koolid on tänaseks tundmatuseni muutunud ja seda just multikultuurilisuse suunas. Õpetajad peavad üha enam olema õpilaste jaoks tõlgid. Mõnest sõjapiirkonnast pärit õpilastele tuleb selgitada Soome koolikorralduse aluspõhimõtteid.

Tuomi ütleb välja karmid sõnad: kuigi mitmekultuurilisus peaks olema rikkus, toodab praegune süsteem rassismi.

Loe tervet lugu eestinen.fi: https://eestinen.fi/2018/10/soome-hariduses-on-suur-probleem-migrandid/

Soome õpetaja appikarje: migrante täis koolid toodavad viitsütikuga probleeme – Uued Uudised

Helsingis asuva Kontula põhikooli õpetaja Elina Tuomi avaldas arvamuse kokkujooksva Soome koolisüsteemi kohta oma blogis, mida on nüüdseks loetud kümneid tuhandeid kordi.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.