Soome parlamendiliige: Varjupaigataotlejate ühingute raha liikumist tuleb uurida

0
748

Soome parlamendiliige Mauri Peltokangas ( Põlissoomlased) leiab, et on võimalik, et varjupaigataotlejate juhitavatele ühingutele tehtud helded annetused satuvad hoopis välismaale ja toetavad terroriste.

Peltokangas kirjutas oma FB lehel, väites, et varjupaigataotlustega seotud ühingute tegevus nõuab erilist uurimist.

„Soomes on sadu ühinguid, mida juhivad taustataotlejad kolmandatest riikidest. Soome valitsus toetab mitut neist märkimisväärsete toetustega.

Minu arvates tasub uurida nende ühingute rahalisi liikumisi. Ma ei usu, et Soome valitsus saab isegi ühte eurot kasutada organisatsioonide toetamiseks, mille tegevus annab alust kahtlustada, et raha juhitakse riigist välja ja see võib lõppeda isegi terroristide toetamisega,“ kirjutab Peltokangas.

Lisaks nõuab ta, et Soome riik ei tohiks rahaliselt toetada “kiviaegse kultuuri õpetamist”.

Veel ühes hiljutises FB avalduses käsitleb parlamendisaadik varjupaika vajavate inimeste haledat määratlust ja kahtlustab laialdast pettust.

„Iga oma päritoluriigis puhkusel olev varjupaigataotleja on Soome maksumaksjat kuritarvitanud. Minu teada on neid palju. Minu arvates tuleb need ebaausalt elavad, kes meie ühiskonda rüvetavad, kohe tagasisaata,” teatab Peltokangas.