Soomes nõutakse tütarlastele islami pearättide keeldu

0
613

Põlissoomlaste parlamendifraktsioon on tulnud välja algatusega keelustada Soome lasteaedades ja algkoolides moslemite pearättide kandmine, kirjutab Iltalehti.

Algatuse autor, Põlissoomlaste juhtpoliitik Laura Huhtasaari: “Vastasel juhul on meil lähiaastatel Malmö olukord.”

“Islami paralleelühiskondades elavad moslemid enda väärtuste ja normide järgi, mis viib nad muust ühiskonnast isolatsiooni. Tulemuseks on tihti tööpuuduse, kuritegevuse ja radikaliseerumise kasv selles rühmas. Soomes on viimane aeg teha parandusi moslemite integreerimisel, või muidu saab meil lähiaastatel olema Rootsi Malmö olukord,” kommenteeris Huhtasaari.

“Kui moslemitüdrukuid sunnitakse noores eas usulistel põhjustel kandma pearätti, võib see kaasa aidata nende eraldumisele muust ühiskonnast. Lisaks võib sellist meetodit pidada sooliseks diskrimineerimiseks, sest harva seavad lapsevanemad moslemipoistele riietumisnõudeid,” ütles Huhtasaari.

Soome imaam Anas Hajjar kinnitab, et islamist ei tulene pisitüdrukutele pearäti kandmise nõuet. Seega on tegu vanemate enda initsiatiiviga. Pearätt tuleb teemaks alles murdeikka saabumisel.

Põlissoomlased on asunud Eduskuntas koguma ettepanekule toetust. Eeskuju on võetud Austriast, kus sealne parempoolne valitsus kavatseb kehtestada lasteaedades ja algkoolides moslemite pearäti keelu.