Soomlased mures: pagulased vuravad teedel kahtlaste juhilubadega

0
1384

“Käisime sõja ajal Aleppo autokoolis,” väitsid süürlased kohtus. “See sisaldas ühte korda autosõitu ja mitmeid päevi teooriaõpet.”

Migrantide autojuhiload on tekitanud ametnikes küsitavusi ja äratanud kahtlusi. Eelmisel aastal pidasid ametnikud Turu lennujaamas kinni kaks võltsitud juhilubadega süürlast, kes väitsid, et õppisid sõja ajal autokoolis. Ametnike täpsematele küsimustele autokooli õppe kohta ei osanud mehed midagi tarka vastata. “Sõitsime ühe korra”, “õppisime liiklusmärke ja olukordi”, “õigetel teedel me ei sõitnud” ja muud ebalevad vastused viisid mehed Soome kohtusse. Vahele võeti ka kolmas mees, kes olevat organiseerinud kahele mehele “autokooli kohad”.

Varsinais-Suomi maakonna kohus süürlaste juttu uskuma ei jäänud ja mõistis 44-, 38- ja 18-aastastele meestele võltsitud juhilubade valdamise eest rahatrahvid. Turu apellatsioonikohus esmaspäeval otsust ei muutnud.

Välisriikide juhilubadega seotud rikkumised on Soome politseile juba tuttav teema. Iltalehti andmeil on enamus kahtlastest (võltsitud) juhilubadest pärit Lähis-Idast. Enamus pettuseid on ilmnenud juhilubade vahetamisel Soome omade vastu, sest kolmandast riigist tulijad on kohustatud seda tegema 2 aasta jooksul.

Soome ametivõimud võtavad neid rikkumisi tõsiselt ja “huijarid” saavad karistatud.

Syyrialaismiesten ajokortit herättivät epäilyksiä – väittivät käyneensä autokoulun Aleppossa, mutta tuomio väärennöksestä napsahti

Väärennettyjen ajokorttien tilaamisesta syytetyt kolme syyrialaistaustaista miestä kiistivät jyrkästi tienneensä korttien rikollisesta alkuperästä. He väittivät käyneensä autokoulun käydessään sodan runtelemassa Aleppossa.