Soomlastest lapsevanemad kaotasid hooldusõiguse, sest nad ei lubanud teismelisel tüdrukul sugu muuta

0
3769

Soome lapsevanemad kaotasid oma 15-aastase tütre hooldusõiguse, kuna nad ei lubanud tal alustada sugu korrigeerivat hormoonravi. Seta ( Soome LGBT organisatsiooni) sõnul on lastekaitse kohus aidata, kui lapse huve ei arvestata.

Kaks aastat tagasi, kui pere oli Soomest teise Euroopa riiki kolinud, oli teismeline tüdruk  ühel päeval teatanud oma vanematele, et ta sündis vales kehas ja nõudis neilt hormoonravi, kirjutab Soome ringhääling YLE.

“Ta oli alles viisteist aastat vana, me ei saanud leppida sellega, et ta hakkas hormoone tarbima,” rääkis ema.

Pärast vanemate keeldumist tütre nõudmisele, sai tüdruk vihaseks ja vaid mõni nädal hiljem võttis üks tema sõpradest ühendust politseiga ning esitas ema ja isa suhtes kriminaalsüüdistuse. Vahetult pärast seda võeti noore tüdruku vanematelt hooldusõigus. Antud artiklis pole andmeid millise riigi valitsusega on tegu. 

“Kõik algas sellest, kui ta oli vaid mõni kuu varem provokatiivselt ja liiga naiselikult riietunud, oli ta nüüd hakanud oma uues sõprusringkonnas kasutama sarnaselt teistega ka mehelikumaid riideid,” rääkis ema.

“Ta ütles, et soovib kohe alustada hormoonravi ja hiljem oma rinnad eemaldada,” lisas ta.

“Meil oli halb tunne, et seda tegi me enda tütar, kuid kõige hullem oli see, et võimud olid sellega nõus. Olime naiivsed ja arvasime, et arstid ja võimud võtavad asja mõistusega. See oli meie poolt suur viga,” rääkis isa Ylele.

Vanemate sõnul räägib nende teismeline tütar, kes identifitseeritakse nüüd noore mehena, nendega harva.

Pärast kuuekuulist hormoonravi läbinud lapse videoklipi vaatamist ütles isa: „Ilma liigse dramatiseerimiseta võite öelda, et kui hääl, välimus ja isiksus muutuvad, on justkui nad tapnud meie lapse.”

Allikas: Voice of Europe