Soonvald avaldas vene lugejatele “saladuse” – Eesti 200 on peavoolumeedia erakond

0
1525

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald avaldas vene lugejatele “saladuse” – Eesti 200 on peavoolumeedia erakond, mida igapäevaselt promotakse meedias ongi taotluslik, nn. ajakirjanduslik eksperiment, et näha, kas meedia abil saab erakonda teha ja riigikokku viia.

TÄISTEKST VENE DELFIST: Eesti Päevaleht ja Delfi alustas ajakirjanduslikku eksperimenti, pakkudes platvormi variandi “Eesti 200” varuvõimu vormis. Meid ajendas soov värskendada poliitilist maastikku, muuta see tähendusrikkamaks ja lisada mängu oma osa.

Lühidalt: varivalitsus rääkib meie kaudu ja suudab vastu seista paar korda kuus ajaleherubriigis Jüri Ratase ja muudele parlamendierakondadele, ning nad esitavad oma nägemuse, kuidas asjad olid, kui nad olid tüüri juures.

Kõigepealt näeb see projekt ette tugevate arvamuseartiklite olemasolu ja terava kommenteerimise valitseva koalitsiooni kahtlase tegevuse üle. Samuti on kaasatud Delfi TV ja praeguste ja varimeministrite vahel peetava arutelu oodatakse.

Tahan rõhutada, et jääme sõltumatuks väljaandeks ja meie veerud on kõigile avatud ilma erandita. Trükitakse ka Eesti 200 kriitika ja kiitust. “Eesti 200” ei saa ajakirjanduslikus mõttes mingit eelist.

Varjude tabel – pikalt katsetatud formaat teistes riikides. Eesti jaoks on see esimene selline poliitiline ja ajakirjanduslik eksperiment, mille jaoks Delfi on Eesti 200 platvormi pakkunud. Pakkusime sama võimalust Vabaerakonnale, EKRE-le ja Reformierakonnale, kuid nad keeldusid.

Meile meeldib innovatsioon ja katsetused. Me tahame, et Eesti poliitiline kultuur ja arutelud areneksid nii, et kasutatavad tehnikad ei piirdu vaid vaenlase varjamisega, avalikkuse hirmutamisega ja eelarvega koormavate lubaduste jagamisega. “Eesti 200” peaks võtma arvesse, et nad ei ole üksi, vaid on osa ühisest poliitilisest teemast ja nad peavad tegema märkimisväärseid jõupingutusi, et näidata ennast parimast küljest.

Теневое правительство – добавим свежести в эстонскую политику

Вкратце: теневое правительство высказываться через нас, а также получит возможность оппонировать пару раз в месяц в колонках газет как правительству Юри Ратаса, так и другим парламентским партиям, представляя свое видение, как обстояли бы дела, если бы они были у руля.