Sotsid on kutselised suukorvistajad – Facebooki Nõmmekate grupi ja Rainer Vakra näitel

0
637
Sotsiaaldemokraadid kinkisid Kalev Kallole juba 2017. aastal suukorvi.
Foto: Alar Truu
  • “UUED UUDISED” LUGEJA KIRJUTAB!

Uued Uudised sai vihje, mis ilmestab nii Facebookis toimuvat kui ka ühe sotsist moderaatori käitumist. Nimelt kommenteerisid inimesed Rainer Vakra tegemisi ja osutusid grupis üleliigseks.

“Siin järjekordne näide meie riigi sõnavabadusest. Allolevate kommentaaride autorid visati välja Nõmmekate grupist (tavaline nõmmekate grupp, mitte poliitiline, kuid Vakra juhitud),” kirjutab Kadri.

Milline siis oli nende inimeste “vihakõne” taust? Ilmselt verbaalne sots Rainer Vakrale varba peale astumine ning valitsuse kahekeelsuse kritiseerimine.

Indrek Maie: “Kõik need koolipoisid ja tüdrukud, kes täna 100 aastat tagasi sõtta läksid, keeravad hauas ringi nähes, kuhu Eesti ennast tänaseks seganud on, millise taktikepi järgi riiki juhitakse ja mis toimub Eesti sisepoliitikas. Kõik see variseride kari “leinab” täna neid noori, kes tänase Eesti Vabariigi eest ei oleks sammugi astunud. Oleks ammu aeg hakata analüüsima asja nurga alt – kas me mitte ei ole reetnud nende noorte eneseohverdust ja püüdlusi omariiklusele? Sõna “vabadus” on 100 aastaga tänaseks nii devalveerunud, et nõuab uuesti lahtimõtestamist. Parafraseerides siinjuures proua Merkelit – rahvusriigid võiksid hakata harjuma mõttega, et nende suveräänsus hääbub. Head aastapäeva!”

Eston Kikka: “Rainer, saad mammona juurde ja jutt muutub nagu võluväel. Mõistad? Kõik ühesugused klounid. Mida sa teinud peale FB-s kekutamise oled?”

Indrek Maie: ”Eelkõige mindi kaitsma kodumaad, perekondi, lähedasi. Riik ja kodumaa on erinevad mõisted. Riigi võid kaotada või kukutada mitmeid kordi, aga isamaa jääb sinusse alatiseks püsima.”

Vaike Mets: “Uskumatu, et mingid 41 inimest (valitsus?!) otsustasid meie riigi tuleviku üle ning täna on nad UHKED! 41 inimest müüvad suveräänsuse kõmmdi maha ja on kevadel jälle rivis… raha jookseb arvele ja kohtutakse valijatega.. siin uhkeldab vakra tollaste noorte meeste surmaminekuga riigi, rahva vabaduse eest ja ise ….ratase nimel!”

Indrek Maie: “Oluline pole see, mida 41 inimest otsustavad, vaid see, mida rahvas arvab ja kuidas mõtleb.”

Vaike Mets Indrek Maie: “Kes sellega on arvestanud, mida rahvas mõtleb ja arvab – otsustas Ratas nii võimsalt, et isegi kõrgjuristid kahvatusid ja vaikisid ja vaikivad siiani ja välisminister on koomas, aga kõigega ollakse nõus…”

Indrek Maie Vaike Mets: “Sellega ei arvestata, kuna EU on taga. Aga seda kardetakse. Ja see viimane loeb.”

Vaike Mets: “EU on ka Ungari, Tšehhi, kümnete taga… ja mida me näeme? Aga neil pole võimast ratast, kes-mis tõusis ja ta suunav käsi näitas riigikogus ja valitsuses ja keskerakonnas õiget teed.. kummarduti ja kiideti heaks – eestlased ja venelased KE-s.”

Niipalju siis sõnavabadusest tänases Eestis, kus sotsid valmistavad ette suukorve ja päitseid.