Sotside juhitav kultuuriministeerium kägistab Vana Baskini Teatri

0
799

Kuigi EKRE-t süüdistatakse selles, et erakond soovivat NO 99 teatri moodi ideoloogilisi kultuuriasutusi sulgeda, teeb teatrite kägistamist hoopis sotside juhitav kultuuriministeerium.

Sotsid, kes alati EKRE-t kultuurivaenulikkuses süüdistavad, näitavad oma tegelikku palet, mis tähendab marksistlikule ideoloogiale sobiva pseudokultuuri (NO 99) turgutamist ja sellest väljapoole jääva lämmatamist. Eriti vaenulikud on nad rahvuskultuuri suhtes.

Vana Baskini Teater edastas teisipäeval järgmise pressiteate.

“Vana Baskini Teater lõpetab oma tegevuse

Vana Baskini Teater teatab kurbusega, et lõpetab 2019. aastal oma tegevuse.

Käesoleva aasta 18. jaanuaril saime Kultuuriministeeriumist teate, et kultuuriminister Indrek Saar on otsustanud sellest aastast lõpetada 14 aastat kestnud regulaarselt toiminud tegevustoetuse maksmise meie teatrile (2018. aastal saime toetust küll projektitoetuse nime all).

2019. aastaks on eraldatud erateatritele ca 1,7 miljonit eurot, mis on veidi rohkem, kui varasematel aastatel. Paraku meie teatrile ei jätkunud sellest ühtegi eurot ja olime seejuures ainuke, kes toetusest ilma jäeti. Samal ajal mitmel erateatril suisa suurendati toetust.

Vana Baskini Teatri tegevustoetus on olnud suurusjärgus 30000€ aastas, millega teater suutis katta kõik oma püsikulud (sh. dekoratsiooni- ja kostüümiladu, kontor ja prooviruumid, näitlejate buss, dekoratsiooniauto ja muud püsikulud). Riigipoolse toetuse puudumine paneb meid seetõttu väga raskesse seisu.

Kuna teatrimaailmas on projektidel pikk ettevalmistusperiood, siis ei ole meil oma tegevust võimalik koheselt ümber korraldada. Tallinna linna ja koostööpartnerite abiga püüame selle aasta uuslavastuste ja planeeritud etendustega hakkama saada. 8. märtsil 2019 esietendub Salme Kultuurikeskuses Vana Baskini Teatri ja Polygon Teatri koostööprojekt Mika Myllyaho komöödia „Garaaž“ (osades Tõnu Oja ja Andrus Eelmäe, lavastaja Tamur Tohver). Viimane esietendus- Gertrud Larsson „Kodutütred“- on meil 10. juulil 2019 (osades Helgi Sallo, Katrin Karisma ja Anne Veesaar, lavastaja Eero Spriit).

Loodame, et meie teatri vaataja mõistab meid.”

Vana Baskini Teater

Allikas: Uueduudised.ee

Sotside juhitav kultuuriministeerium kägistab Vana Baskini Teatri – Uued Uudised

Kuigi EKRE-t süüdistatakse selles, et erakond soovivat NO 99 teatri moodi ideoloogilisi kultuuriasutusi sulgeda, teeb teatrite kägistamist hoopis sotside juhitav kultuuriministeerium. Sotsid, kes alati EKRE-t kultuurivaenulikkuses süüdistavad, näitavad oma tegelikku palet, mis tähendab marksistlikule ideoloogiale sobiva pseudokultuuri (NO 99) turgutamist ja sellest väljapoole jääva lämmatamist. Eriti vaenulikud on nad rahvuskultuuri suhtes.

„Kuuuurija” täna: Maestro Eino Baskinilt võeti üleöö teater käest ära!

VARGAD ON: Urmas Paet (endine kultuuriminister, praegune Europarlamendi saadik), Tiit Ojasoo (tollane kunstiline juht, praegune NO99 lavastaja) Indrek Saar (endine teatri direktor ja praegune kultuuriminister) … nad viskasid Eino Baskini koos trupiga üleöö tänavale. Kuigi Vanalinnastuudio saadeti laiali, käis Teater NO99 majandustegevus ligi kümmekond aastat veel Vanalinnastuudio nime all.