Stockholmi metroojaamad on muutunud no-go tsoonideks!

0
733

Neis piirkondades süüdatakse autosid regulaarselt ning valitseb igapäevane kaos ja segadus, kirjutab MV-lehti.

Rootsis on käesoleval hetkel üle 60 no-go tsooni (ehk ohtlikku Ära-mine piirkonda). Viimaste uudiste valguses on uute täiendustena lisandunud Stockholmi metroojaamad kohtadeks, kuhu valgetel rootslastel (eriti naistel) niisama jalutama ei soovitata minna. Veel vähem peaks seal ilma asjata liikuma politsei, kiirabi ning loomulikult on ohustatud ka konduktorid ja kontrolörid.

Storstockholms Lokaltrafik (SL) on ettevõte, mis haldab Stockholmi metroo liiklust ning neil on metroojaamade tähistamiseks nn kolme taseme värvikoodid, sõltuvalt ohtlikkuse tasemest. Praegu on juba 4 piirkonda tunnistatud punaseks, mis tähendab, et kontrolörid ja konduktorid ei saa seal ilma politsei julgestuseta enam töötada.

– Meid ähvardatakse ja meid rünnatakse kividega, kurdavad töötajad ajalehele Svenska Dagbladet.

Stockholmi liikluse eest vastutav ametnik Per Christopher Tamsons süüdistab aga kujunenud olukorras poliitikuid. “Ma olen väsinud poliitikutest, kes väidavad, et meil ei ole no-go piirkondi, ilma et oleks käinud ise kohapeal. Neid probleeme ei tohiks lihtsalt pühkida vaiba alla. Kui olukorda ei sekkuta, levib see ka teistesse piirkondadesse,” ütleb Tamsons.

Teravalt võtab sõna ka Rootsi moderaatide partei poliitik Benjamin Arif Dousa, kelle sõnul “inimesed ei saa lapsi enam õhtuti välja lasta”.

Näiteks Rinkeby piirkonnas on tulnud teateid nn “moraalipolitsei” kohta ehk moslemimeeste moodustatud gruppidest, kes liiguvad tänavatel ning kontrollivad, et naised oleks Sharia nõuetele vastavalt riides (keha kaetud). Dousa väitel reeglite vastu eksinud naisi lausa füüsiliselt rünnatakse – neid sõimatakse ja ähvardatakse, neile sülitatakse näkku.