“Suitsetamine või elektriline rike” – Notre Dame tulekahju võimalikud põhjused

0
1318

Pariisi Jumalaema kiriku tulekahju aprillis võis põhjustada elektririke või korralikult kustutamata sigaretikoni, teatas Pariisi prokuratuur kolmapäeval, välistades põlengu kuritegelikud põhjused, edastavad Postimees, RT.com ja Voice of Europe.

Uuriti mitut teooriat «elektrisüsteemi rikkest kuni tulekahjuni, mis algas korralikult kustutamata konist», teatasid võimud avalduses. Pole mingeid asitõendeid, mis viitaksid tulekahju «kuritegelikule algele», lisati teates.

Ametiasutused ütlesid, et kuigi nad on kriminaalmenetluses tahtliku süütamise välistanud, usuvad nad, et ühe või mitme osapoole „hooletus” võis kaasa aidata katedraali tulekahjule.

Kolmapäeval avaldatud raportile lisas Pariisi prokurör Remy Heitz, et uus uurimine on tuvastanud, et põlengu on põhjustanud hooletus. Raporti kohaselt oli elektriline rike või suitsetamine.

Notre-Dame’i katedraal ehk Pariisi Jumalaema kirik tõusis leekides 15. aprillil.

Loe lisaks:


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.