Suurbritannia patrioodid kaitsevad Londoni vaatamisväärsusi ja on politseiga kokkupõrkel (VIDEO)

0
1350

Tuhanded konservatiivsed vastumeeleavaldajad kogunesid täna Londoni kesklinna, et kaitsta linna ajaloolisi monumente mässuliste eest. Black Lives Matter (BLM) kutsus oma toetajaid täna Londonist eemale hoidma, kartes, et see olukord  võib lõppeda verevalamisega. BLM-i vastased meeleavaldused jätkusid ka teistes piirkondades.

Vasakpoolsete vastased meeleavaldajad kogunesid parlamendi väljakule ja Whitehalli Cenotaphi sõjamälestusmärgi ümber pärast seda, kui nad olid lubanud kaitsta Suurbritannia ajaloo sümboleid edasise vasakpoolsete tekitatud kahjude eest. Üritusega liitusid ka Britain First ja erinevad jalgpalliklubid.

Üritus oli enamasti rahulik ja meeleavaldajad laulavad hümni, teatab BBC News.

Kogunemine viis aeg-ajalt kokkupõrgeteni politseiga, kuid konservatiivsed vastumeeleavaldajad viskasid korrakaitsjate suunas pudeleid, purke, suitsupomme ja muid asju, kuna nad olid pettunud korrakaitsjate tegevusetusest varasemate juhtumite põhjal – vasakpoolsete „rassismivastaste” mässuliste ohjeldamisest. Üritusel oli kohal tugev politsei valve.

Loe ka: Antifa ja teiste vasakpoolsete poolt rünnatud kujud ja monumendid lääneriikides – FOTOD JA VIDEOD

Ehkki patrioodid olid ürituse korraldamiseks loa saanud, käskisid võimud, et üritus peaks lõppema kell 17.00, et takistada BLM-i mässuliste eelmisel nädalavahetusel aset leidnud vägivallatasemete kordumist.

Eelmisel nädalavahetusel rebisid Bristolis toimunud mässulised maha Edward Colstoni 135-aastase kuju ja viskasid selle sadamasse, sest nad nägid seda rassismi sümbolina. Politsei seisis kõrval ega teinud midagi.

Konservatiivsed vastumeeleavaldajad kogunesid täna ka Belfasti, Bristolisse ja Glasgowsse, et kaitsta nende linnade monumente.

Rassismivastased aktivistid pidasid täna ka Trafalgari väljakul meeleavalduse, kuid BLM ei osalenud. Derbyshireist pärit BLM-i esindaja Denise Richards ütles, et nad keeldusid täna Londonis meeleavaldustes osalemast, kuna kartsid, et vastumeeleavaldajatega ründavad neid füüsiliselt ja võivad nende pingutusi sellega rikkuda.

Eile õhtul toimus Londoni kesklinnas aga BLM-i meeleavaldus. Täna korraldati BLM-i protestid Brightonis, Newcastle’is ja muudes kohtades.

Rassismivastane rühmitus Hope Not Hate kiitis BLM-i selle otsuse eest, väites, et patriootide ehk vastumeeleavaldajate vägivald on väga tõsine.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.