Suurbritannia rassismivastane konverents keelas valgetel inimestel sõna võtta

1
1451

Edinburghi ülikool korraldas „rassismivastase” konverentsi, kus leidis aset sõna otseses mõttes rassism, rassism valgete inimeste vastu, mis keelas valgetel inimestel konverentsil kaasa rääkida.

Konverents nimega “Resisting Whiteness 2019” toimus nädalavahetusel. Selle korraldas rühm, kes soovib rassismile vastu seista ja kirjeldab end kui QTPOC (värviliste ja võõraste inimeste) organisatsioon.

Ürituse korraldajad väidavad, et ürituse eesmärk on „värviliste inimeste häälte võimendamine”, ja üks korraldaja ütles: „Seetõttu ei anna me küsimuste ja vastuste ajal mikrofoni valgetele inimestele, mitte seetõttu, et valgetel inimestel on arutelule midagi juurde pakkuda, vaid sellepärast, et me tahame värviliste inimeste hääli võimendada,”  teatavad Telegraph ja Voice of Europe.

Ürituse korraldajad ei anna küsimuste ja vastuste ajal mikrofoni valgetele inimestele. Samamoodi on üks kahest “turvalisest ruumist” reserveeritud ainult “värvilistele inimestele”, samas kui teine ​​ruum on avatud inimestele, kes tunnevad end “ülekoormatud / ülestimuleeritud või lihtsalt ebamugavalt”.

“Kui olete küsimusega valge inimene, palun jagage seda pärast paneeldiskussiooni komisjoni liikme või meie esinejatega,” teatavad korraldajad.

42-aastane Jane McColl, Glasgowi rassismivastane võitleja, kirjeldas sündmust siiski “räigelt rassistlikuna”, lisades: “See lükkab tagasi kõik meie võitluse võrdsuse ja õigluse saavutamiseks aastakümnete jooksul, seda just väikese ekstremistide grupi tegevuse tõttu, kelle loogiline vääratus on viinud nad valgete inimeste ajendamiseni, mitte selle järgi, kes nad üksikisikuteks on, pelgalt nende nahavärvi tõttu.”

“Kujutage ette, kui seda sündmust kutsutaks vastupanuks mustusele ja mittevalgetele inimestele, korraldajad ütlesid ju selgelt, et nad ei tohi küsida küsimusi ega pääseda ruumi, kuna nad on” vale “nahavärviga.”

Ülikooli pressiesindaja ütles, et rassismiga võitlemine on oluline aruteluteema, kuid lisas, et see omistab “võrdsuse ja häälega seotud teemadele suurt väärtust”.

Ta ütles: “ülikool on kohtunud ürituste korraldajatega, et tagada ürituse vastavus meie väärtustele.”

“Oleme neile avaldanud oma pretensioonid seoses ürituse formaadilise teatavate aspektidega “turvalise ruumi poliitika” osas ja nad lubasid vaadata selle üle oma järgnevaks konverentsiks.”

1 kommentaar

  1. Iga rahvas püsigu oma riigis , nii ei ole ega tule probleeme. Igal rahval on oma kultuur mis ei sobi teise rahva kultuuriga. Tolerantsust nõuab vaid parasiit kes tahab elada teise arvelt! Praegu valitseb värviliste massilistel sissetungimistel kaos mis läheb ainult hullemaks sest mitte kõik pole sõjapõgenikud ja pidevad vägivalla sündmused on toimunud värviliste poolt näitab hästi kuidas nende kultuur Ja haritus euroopa ühiskonda lihtslt ei sobi.

Comments are closed.