Suurbritannia: transsooline paar lubab oma 5-aastasel pojal sugu vahetada

0
1009

Suurbritannia esimese transsoolise perekonnana tuntud Šoti paar on tekitanud poleemikat pärast teadaannet, et nad lubavad oma 5-aastasel pojal alustada soo vahetamist. 

27-aastane Greg Rogers, kes on sündinud naisena ja tema abikaasa 21-aastane Jody, andsid teada, et nende poeg Jayden on alustanud soo vahetusega, kirjutab Šoti ajaleht The Daily Record.

Šotlastest abikaasade sõnul ähvardati neid pärast teadaande avaldamist. Mõlemad väidavad, et veebilugejad on neile sotsiaalteenistuse kaela saatnud.

“Meile on öelnud inimesed,  et kasutame Jaydenit vaid tähelepanu saamiseks ja et ta tahab olla tüdruk, lihtsalt see tõttu, sest ma vahetasin sugu,” kurtis Greg ajalehele.

“See on naeruväärne süüdistus. Jayden ei tea minu minevikust midagi. Ta tunneb mind lihtsalt oma isana,” õigustab ta ennast.

Jody rääkis ajalehele, et 5-aastane Jayden oli öelnud, et ta “vihkab poisiks olemist ja et ta on tegelikult tüdruk”. “Ta tahtis kanda tüdrukute riideid, nii et otsustasime minna tema sooviga kaasa ja ostsime need talle,” lisas Jody.

“Inimesed ütlevad, et see on julm, kui me lubame tal kleiti kanda, kuid kas pole julmem mitte midagi teha, kui teil on laps, kes peab end rõvedaks, sest ta on tüdruk, ta rebib oma peast juuksed lahti ja peksab oma pead vastu seina?” Rääkis Greg.

Aprillis teatas Daily Mail,  et viis Suurbritannia soo vahetus kliiniku töötajat lahkus ametist, ning nad olid teatanud kliinikus toimunud rikkumisest vastavatele ameti asutustele, sest vanemad olid kliinikusse sugu vahetama toonud umbes 3-aasta vanused lapsed.

Sugu vahetanud laste arv on kasvanud Suurbritannias märgatavalt. Kui 2010. aastal vahetas sugu 94 last, siis eelmisel aastal vahetati sugu 2519 lapsel.

Allikas: Voice of Europe