Suurbritanniasse püüdlevad migrandid kasutasid sinna pääsemiseks lausa F-1 abi

0
513
Foto: Getty

Migrantide soov Euroopasse pääsemise järel edasi Briti saartele jõuda on Brexitist hoolimata sedavõrd võimas, et üle La Manche väina on avatud isegi inimkaubitsejate tasuline paadivedu, ning ülepääsuks kasutatakse kõikvõimalikke nippe.

ERR vahendab: “Ferrari vormel-1 meeskonda tabas Silverstone’i ringrajale jõudes üllatus, kui tiimi veokist leiti kaks immigranti. Arvatakse, et immigrandid ronisid Ferrari sõidukisse Prantsusmaal Calais’ sadama lähistel ja neil õnnestus vahele jäämata pääseda Suurbritanniasse ja otse Silverstone’i ringraja tiimialale. Vahelejäämisel anti immigrandid üle Suurbritannia politseile.”

Suurte veokite juhid on juba aastaid hädas veoautodesse pugevate migrantidega, kes lõhuvad koormakatteid, ronivad mistahes kohta ja sunnivad juhte ka vägivallaga ennast kaasa võtma. Prantsusmaa poolel veokitest leitud migrandid lastakse tolli- ja politseiametnike poolt lihtsalt lahti, autojuhid aga saavad mõlemal pool väina “smugeldamise” eest rängad trahvid kaela.

Migrantide pürgimine Suurbritanniasse on kaasa toonud ka ohvreid – nad on tapnud autojuhte, ise hukkunud veokitesse hüppamisel, jäänud Eurotunnelis rongi alla, külmunud surnuks lennuki pakiruumis ja hukkunud La Manche väina lainetes. Prantsusmaa ja Inglismaa jõustruktuurid on seetõttu kõik ülepääsud Inglise kanalist hoolika valve alla võtnud.

Migrante meelitab Suurbritanniasse muuhulgas ka see, et seal on suured sisserändajate kogukonnad, neil on oma poliitilised esindatused ja võimalus ühiskonda migratsioonilembeliseks muuta.

Allikas: Uueduudised.ee