Süüria naised Euroopa Liidule: „visake välja meie mehed ja saatke nad koju – me vajame neid siin!”

0
3006

Süüria sõda on põhjustanud riigis meeste puuduse. Nüüd tahavad Süüria naised oma mehi tagasi ja paluvad Euroopa Liidul nad „välja visata”, et nad saaksid naasta ja aitaksid riiki üles ehitada, vahendab Euroopa Hääl (Voice of Europe).

Süürias on sõda läbi. Donald Trump on varem öelnud, et ISIS on löödud ja lubas riigist tagasi tuua kõik USA väed. Isegi Iisrael on kinnitanud, et sõda on läbi.

Pikk ja verine sõda on jätnud Süüria demograafias sügavad jäljed. Kohapealne reporter märgib, et „umbes 70% inimestest, keda ta kohtab, on noored naised”.

“Vaata ringi, näed ainult naisi. Ülikoolis, tänaval, kohvikutes, ainult naistel. Enamik noori mehi lahkus sõja ajal Süüriast, ”ütlevad naisõpilased Safaa ja Sheima.

Veel üks naine, Lina, ütleb, et Assad peaks andestama põgenenud inimestele, kuid tal on ka ettepanek riikidele, kes on võtnud oma riiki palju Süüria mehi:

„Lahendus on lüüa nad riigist välja ja saata nad tagasi Süüriasse, et nad saaksid alustada riigi ülesehitamist,” sõnas ta.

Samal ajal tähendab meeste vähesus ka seda, et Süüria naised teevad tööelus suuri edusamme, sisenedes varem meeste valduses olevatesse kutsealadesse.

„Varem ei olnud naistel lubatud paljudes piirkondades ja ametitel töötada, kuid nüüd on ühiskond sunnitud seda aktsepteerima ja see on hea,” sõnas Safaa.