Süüria varjupaigataotleja varitses üksinda liikuvaid naisi Helsingi öös

0
926

Süüria varjupaigataotleja varitses üksinda liikuvaid naisi Helsingi öös: tungis kahte korterisse ja vägistas naisi. “Ma arvasin, et Euroopas võib vabalt seksida,” ütles vägistaja Mustafa.

Helsingi apellatsioonikohus mõistis 19-aastase varjupaigataotleja Raed Al Mustafa kahes vägistamises ja ühes vägistamiskatses 3,5 aastaks vangi. Mees jahtis eelmisel sügisel Helsingis üksi liikuvaid naisi.

Kahe juhtumi puhul oli mees järgnenud ohvrile trepikotta ja tunginud vägisi korterisse. Mõlemal juhul ütles mees oma ohvritele, et ta kavatseb seksida ja viis selle vägivaldselt täide (muu hulgas toppis sõrmi naise suguelundisse, masturbeeris ohvri peale ja toppis suguelundit ohvrile suhu).

Kolmandal kuriteol üritas mees oma ohvrit sundida seksuaalvahekorda trepikoja ukse juures, kuhu ta oli ohvrile järele jooksnud. See tegu jäi vägistamiskatseks.

Süürlane kaebas ringkonnakohtus mõistetud otsuse edasi põhjendusega, et ta oli noor ning ei olnud kohanenud Soome kultuuriga. Ta arvas, et Euroopas võib vabalt kõigiga seksida.

Apellatsioonikohus neid põhjendusi ei arvestanud ja Mustafa karistus jäi jõusse.