Süürlane: “Soome välisministeerium valetas ISISe perede põgenemisest Al-Holist”

0
1311

“ISISe perekonnad, kuidas nad tulid Soome, kas nad tõesti põgenesid? Ma tean, mida ma räägin: geograafiliselt, poliitiliselt, linnade ja võitlusrühmade asukoha osas Süürias. Olen süürlane,” kirjutab Soomes elav Mohamad Sharieh ja seda edastab Mvlehti.

“Välisminister Pekka Haavisto eitab väidet, nagu oleksid Soome võimud aidanud kolmel naisel ja nende üheksal lapsel Süüria al-Holi laagrist põgeneda,” kirjutas YLE 1. juunil 2020 .

Toim. Lugemise hõlbustamiseks on UMV-Lehti teinud tekstis grammatilisi ja visuaalseid parandusi, muutmata või kustutamata algteksti sisu.

ISISe perekonnad, kuidas nad tulid Soome, kas nad tõesti põgenesid?

„Kui lugesin uudist, et ISISe perekonnad on põgenenud Süürias Al-Holi vangilaagrist ja jõudnud Türgi saatkonna kaudu Soome, naersin ja kurvastasin samal ajal. Kurb oli, kuidas Soome välisministeerium üritab sellist lugu rääkides soomlasi lollitada.”

“Ma tean, mida ma räägin: geograafiliselt, poliitiliselt, linnade ja võitlusrühmade asukoha osas Süürias. Olen süürlane, sündinud ja kasvanud seal.”

“Al-Hol ei ole ainult laagri nimi, kus peetakse ISISe perekondi, vaid see on üsna suur ala Süüria-Iraagi piiri lähedal asuva al-Hasakah linna piirkonnas. Al-Holit valvavad USA toetatud kurdi võitlejad. USA relvajõud ümbritsevad seda piirkonda ja neil on suur baas al-Holi lähedal.”

“Kurdi võitlejad on pidanud ja peavad endiselt suuri lahinguid Türgi vägedega. Türgi saatis hiljuti Süüriasse väed, et võidelda kurdi võitlejate vastu. Selle tagajärjel okupeeris Türgi nende territooriumid ja tappis nii tsiviilisikuid kui ka sõdureid.”

Põgenemislugu !!!

Paljud ajakirjanikud on külastanud al-Holit ja öelnud, et laager on kurdide range kontrolli ja valve all. Keegi pole suutnud meetritki sellest piirkonnast kaugemale minna.

Samuti on avalikustatud palju videosid, mis näitavad, kui suure relvastusega peavad kurdid laagrit valvama. Siin on nüüd küsimus: kuidas keegi pääseb sellest kohast? Kus siis laagrivalvurid olid? Kuidas pääsevad naised (moslemiriietuses) ja lapsed sealt põgenema?

Miks pääsesid sealt ainult soomlased? Piirkond on kõrbes, kuidas nad siis märkamatult sealt põgenesid? Kui me endiselt usume, et nad suutsid põgeneda, oleks järgmine võimatus olnud pääseda ainult Türki.

Kui nad läksid Türgi suunas, tähendab see, et nad oleksid pidanud läbima suure lahinguvälja, kus Türgi sõdurid võitlevad ja takistavad kurdide naasmist oma territooriumile.

Ja siis veel riigipiir: Türgi sõdurid valvavad seda tähelepanelikult ja pagulastel ei lubata ületada piiri Süüriast Türki. Kuidas said need ISISe perekonnad vabalt marssida Türgis  oleva Soome saatkonna poole?

Kaugus al-Holist Soome saatkonna juurde Türgis on umbes 1150 km ja sõiduaeg nendel teedel autoga on umbes 15 tundi. Kas nad kõndisid? See on võimatu. Või kuidas nad oleks saanud selle pika teekonna jaoks auto? Ja kui nad sõitsid, kuidas Süüria või Türgi armee või politsei neid ei märganud ega peatanud?

Selleks, et mõelda isegi kellegi põgenemiseks, peaks ta seda piirkonda, kultuuri ja keelt väga hästi tundma.

“Paljud tekkinud küsimused ja faktid tõestavad, et nende põgenemislugu on puhas vale.”

Kuna olen sealt pärit ja elan seal, tunnen neid asju: on rühmi, kes võitlevad omavahel, milliseid linna osi nad valdavad, ja nende poliitilisi asju.

Ei saa olla muud võimalust, kui sõlmida kardinate taga lepinguid. USA ja Türgi on kokku leppinud Soome poliitilise juhtkonnaga nende tagasi toomise. On tõenäoline, et nad on USA helikopteriga Türki lennanud ja rääkinud siis nende põgenemise loo.

Kõige kummalisem sellest on välisminister Haavisto suur valmisolek viia ISISe inimesi Soome, ehkki nende väärtuste maailm erineb välisministri omast täiesti.

Kui ISISes piirkonnas kohtutakse mehega, kes on koos teise mehega, tapetakse nad mõlemad kohe. Kuidas saavad ISISe inimesed ja välisminister kohtuda? Ja miks? Ma arvan, et selle taga on saladus.

1) Kas Haavisto on saanud salajasi lubadusi neilt, kes soovivad siia ISISe inimesi? Kas see on põhjus, miks ta endiselt ametis on, ehkki kõik faktid näitavad, et ta on kõige taga?

2) Vasakpoolsed soovivad ISISe inimesi Soomes ja tegutsedes nende nimel entusiastlikult, kogub Haavisto eelseisvatel parlamendi- ja presidendivalimistel hääli. “

*** Tätä saa jakaa vapaasti! ***IS IS perheet, kuinks he tulivat Suomeen!! Pakenivatko he todella?Kun luin uutisen,…

Posted by Mohamad Sharieh on Esmaspäev, 15. juuni 2020


SEOTUD: 

Supo: ISISe-lapsed võivad olla ka Soomele julgeolekuoht  

Taani peaminister: “ISISe naistel ei lubata naasta, isegi koos oma lastega- nad on Taanile selja pööranud”


 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.