Šveits ütleb “EI” migrantidele!

0
664

Šveits on tagasi lükanud Euroopa Liidu pakutud teise varjupaigataotlejate ümberpaigutamise programmi, et leevendada riikide nagu Itaalia ja Kreeka koormust.

Ajalehe SonntagsBlicki kohaselt on Šveitsi Migratsiooni Riigisekretariaat kinnitanud, et praegu ei kavatse Šveits võtta vastu Lõuna-Euroopa riikide varjupaigataotlejaid. Alpirahvas osales esimeses sellises ümberpaigutamisprogrammis 2015. aastal, lubades võtta vastu 1500 varjupaigataotlejat Itaaliast ja Kreekast. Seni on 902 varjupaigataotlejat Itaaliast ja 579 Kreekast ümber paigutatud esimese ümberpaigutamisprogrammi raames Šveitsi, kirjutab swissinfo.ch.

EL käivitas eelmise aasta sügisel teise ümberpaigutamisprogrammi ning ELi rändevolinik Dimitris Avramopoulose kirjas paluti ka Šveitsil võtta võimalikult palju migrante. Taotlus aga lükati tagasi.

Riigisekretariaadi sõnul ei ole Kreekas ja Itaalias enam piisavalt inimesi, kes vastaksid ümberasustamise kriteeriumidele, kirjutab SonntagsBlick.

Ehk Šveitsi arvates ei ole Kreekasse ja Itaaliasse kogunenud mitte sõjapõgenikud, vaid mugavuspagulased ja majandusmigrandid.