Taani integratsiooniminister: “Meie ühiskond põhineb kriitikaõigusel, kui ei meeldi lahku Taanist”

0
761

Taani justiitsministeeriumi raport sõnavabaduse kohta Taanis (Ytringsfrihed i Danmark) näitab, et 76 protsenti moslemitest ja nende järeltulijatest usub, et islami kriitika tuleks seadusega keelata. Välis- ja integratsiooniminister Tesfaye kutsub sisserändajaid üles omaks võtma Taani väärtusi või riigist lahkuma.

Jyllands Posten teatas, et justiitsministeeriumi raporti pärast muret tundnud Taani välis- ja integratsiooniminister sotsiaaldemokraat Mattias Tesfaye kutsub sisserändajaid riigist lahkuma, kui nad ei soovi sõnavabadust ja Taani väärtusi austada.

“Taani on tulnud inimesi, kes ei tunnista, et heaoluühiskond põhineb vabadustel,” ütles välis- ja integratsiooniminister Mattias Tesfaye.

Tesfaye sõnul põhineb Taani ühiskond kriitikaõigusel. Keegi ei pääse kriitikast.

“Me võime kritiseerida poliitikuid, religiooni ja kõiki võimulolijaid. Keegi ei saa vältida kriitikat. Riikides, kus seda õigust pole, lähevad asjad halvasti.”

Kuid ministrit ei üllata justiitsministeeriumi raport. Aastate jooksul on selgunud, et inimeste juurdumine ühest kultuurist teise on uskumatult keeruline.

“Seetõttu võitleme kümmekond aastat oma väärtuste eest, mida me 60ndate lõpus piiride avamisel tõenäoliselt ei osanud oodata. Täna võime öelda ainult seda, et ülesanne on palju suurem ja olulisem, kui me toona oskasime ette kujutada.”

Minister Tesfaye usub, et Taani peaks olema suutlik panema sisserändajad lahkuma oma endistest väärtustest ja võtma omaks Taani õigusriigi väärtused.

“Peame lahingu võitma, tagades, et nende riikide voog pole liiga suur. Ja püüdma uuel põlvkonnal pöörduma demokraatia poole.”

Minister Tesfaye hoiatas sisserändajate kogukondi „ sotsiaalse kontrolli” vastaste seaduste eest ja kutsub sisserändajaid üles Taanist lahkuma, kui nad ei soovi austada Taani väärtusi.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.