Taani sisserändajad, kes keelduvad kätlemisest, ei saa kodakondsust

0
898

Uus Taani seaduseelnõu muudab migrantidele kohustuslikuks Taani põhiseaduse järgi elamise, teatab Fria Tider .

Sisserändaja peab edaspidi allkirjastama lepingu, et nad täidab Taani põhiseadust ja seejärel peavad nad kätlema kohaliku linnapeaga. Sellest keeldumisel võetakse kõnealusel isikul ära kodakondsus ja saadetakse riigist välja.

Islamimaailmas on mosleminaistel keelatud kätelda, kuid Taani kodanikuks saamisel peavad kõik migrandid osalema tseremoonial, kus nad peavad linnapeaga kätlema ja allkirjastama lepingu, mis austab Taani põhiseadust.

Igaüks, kes keeldub tseremoonial osalemast, ei saa kodakondsust. Kuid mitte kõik linnapead ei kavatse järgida uut käepigistusreeglit.

“See ei ole õige, et sundida inimesi kätt suruma, kui nad tulevad kultuurist, kus neid tervitatakse teisel viisil,” ütles linnapea John Schmidt Andersen Taani raadiole.

Integratsiooniminister Inger Støjberg ei kavatse ettepanekut muuta ja nõuab, et kõik linnavalitsused seadust järgiksid.

Støjbergi sõnul tähendab käepigistus seda, et  migrant tunnustab Taani väärtuseid.

ALLIKAS: 

Migrants in Denmark who don’t shake hands won’t receive citizenship

A new Danish bill makes it compulsory that migrants shake hands to be given official Danish citizenship, news outlet Fria Tider reports. In the bill the migrant must sign an agreement to comply with Danish law and shake hands with the mayor of the municipality. Otherwise, that person’s citizenship will be denied.