Taani sotsialistist peaminister sülitas oma lubadusele ja liberaliseerib nüüd sisserändepoliitikat

0
1059

Taani Sotsiaaldemokraadid said eelmisel kuul Taanis valimisvõidu, ning Taani Rahvapartei range rändepoliitika on nüüd hävimisel, kuigi sotsid lubasid valimistel veelgi rangemat sisserändepoliitikat, kirjutab Voice of Europe.

Nüüd, kui sotsiaaldemokraatide peaminister Mette Frederiksenist on saanud võimule, on tema ja tema koalitsioonipartei hakanud immigratsioonipoliitikat liberaliseerima.

Endise parempoolse valitsuse plaan oli isoleerida kuritegelikud välisriigi kodanikud ja tagasi lükatud varjupaigataotlejad saata üksikule saarele, enne nende koju saatmist. Seda enam ei juhtu, uus valitsus on nii otsustanud. Lisaks suurendab uus valitsus ka lastega perede integratsioonitoetust.

Ja nüüd saavad kõik pagulased, kes peaksid ajutiselt viibima Taanis, võimaluse  maksumaksja poolt rahastatud tasuta kõrgharidusele. Sotsiaaldemokraadist Integratsiooni ja välisminister Mattias Tesfaye ütles seda pühapäeval, hoolimata sellest, et ta ütles valimiskampaania ajal vastupidiselt.

Taani Rahvapartei on nõudnud, et ajutiselt riigis viibivad pagulased peavad naasma oma kodumaale. Kui nad saavad Taanis tööd või haridust, peab see olema midagi sellist, mida nad saavad hiljem kasutada oma kodumaal.

Kui pagulased alustavad pikaajalise kõrghariduse omandamist, on praktiliselt võimatu neid kodumaale tagasi saata. Ja kõik näevad selles võimalust, kuidas jääda Taani.

Taani Rahvapartei juht Kristian Thulesen Dahl kirjutab Facebookis: „Samm-sammult on sisserändepoliitika lõdvestunud. Kuigi valimiskampaania lubadus oli neil vastupidine. Sellest tuleneb, et Taani muutub taas varjupaiga taotlemisel atraktiivsemaks. On kurb näha, et meie töö range rändepoliitika valdkond on hävimisel.”