Taani tahab kurjategijatest pagulased saata üksikule saarele oma väljasaatmist ootama

0
1590

Taani valitsus ja Taani Rahvapartei esitasid hiljuti huvitava ettepaneku. Nimelt on tõstatatud mõte, et kuritegudes süüdimõistetud varjupaigataotlejad eraldataks üksikule saarele, vahendab PT-Media.

Selline jutt kõlab valeuudisena, kuid tegelikult ei ole seda mitte. Asjas on langetatud juba esimesi otsuseid. Idee seisneb selles, et need varjupaigataotlejad, kes on süüdi mõistetud kuritegudes ning määratud väljasaatmisele, saadetaks Sjællandi Stege Bugti lahes asetsevale Lindholmi saarele oma deporteerimist ootama.

Väljasaadetavatele luuakse korralikud elamistingimused. Saarel on juba valmis infrastruktuur, kuna seda on siiani kasutatud loomahaiguste, nagu marutaudi uurimiseks. Saare hooned desinfitseeritakse ja tehakse sanitaarremont, misjärel saaks väljasaatmiskeskus tööd alustada alates 2021. aastast. Muuhulgas ütleb vasakliberaalne (!) rahandusminister Kristian Jensen:

– Koht muutub väljasaatmiskeskuseks, kus on loodud normaalsed ühiskondlikud tingimused. Ainus erinevus seisneb selles, et neid hoitakse muust ühiskonnast lahus, sest nad on väljasaadetavad kuritegelikud pagulased.

– Kui me tahame Taanit hoida sellisena nagu me seda tunneme, siis peame ka tagama, et siia ajutiselt tulnud pagulased läheksid koju tagasi, ütleb Jensen.

Väljasaatmiskeskus on vaid üks osa Taani üha karmistuvast varjupaigapoliitikast. Poliitikud arutavad täna avalikult, kuidas saaks tingimusi veelgi karmistada, et vähendada varjupaigataotlejate arvu ja nende perekondade taasühendamist (ehk nn pagulaste perekondade Taani vedamist). Muu hulgas on välja käidud mõtteid, et varjupaigataotlejaid, kellele on antud tähtajaline elamisluba, peaks hakkama süsteemsemalt ja intensiivsemalt kodumaale saatma, kui sõda nende kodumaal on läbi (nagu näeme täna Süürias, Iraagis, Somaalias, Eritreas jt riikides, kust jätkuvalt saabuvad meile nn “sõjapõgenikud”).