Taanlased ehitavad riigipiirile Saksamaaga tara, et vältida sigade katku

0
1048

Oma sealihatööstuse kaitseks alustas Taani esmaspäeval tara ehitamist Saksamaa piiril, et hoiduda seakatku viirusega nakatunud metssigade eest, edastab The Local.

70 km pikkune tara on ettevaatusabinõu ja eeldatavasti valmib see sügisel.

“Tara ja meie suuremad jõupingutused metssigade jahtimiseks peatavad nakkuse levimise, ning on oht, et Aafrikast saabunud seakatk levib Taani,” ütles keskkonna ja toiduainete minister Jakob Ellemann-Jensen.

“11 miljardit head põhjust põhjendada, et Aafrika sigade katk saabub Taani,” lisas ta.

Viirus ei ole inimestele kahjulik, kuid põhjustab kodu- ja metssigadele kõrget palavikku, mis lõppeb enamasti päeva jooksul surmaga.

Esmakordselt anti teada seda Poolas 2014. aastal, kui nakatunud metssiga sisenes naaberriigist Valgevenest.

Belgia teatas oma esimesest juhtumist septembris Luksemburgi ja Prantsusmaa piiril.

Prantsusmaal kutsuti jaanuari alguses appi sõjavägi, et aidata jahimeestel küttida tuhandeid metssigu Belgia piiri lähedal. Ka seal on aed püstitatud.

Saksamaal ei ole ühtegi juhtumit teada.

Taani on üks Euroopa peamisi sealiha eksportijaid, kes kasvatab sigu ligikaudu 5000 põllumajandusettevõttes.

2016. aastal moodustab sealiha viis protsenti Taani ekspordist ehk rahas umbes 30 miljardit krooni (neli miljardit eurot).

Denmark raises fence on German border to prevent swine fever

Work begins on Denmark’s ‘wild boar fence’ on the border with Germany. Photo: Frank Cilius/Scanpix 2019 In a bid to protect its pork industry, Denmark began building a fence on Monday along its border with Germany to keep out wild boar infected with the African swine fever virus.