Tallinnas kasvab hoogsalt palgavaeste arv. Linn muretsemiseks põhjust ei näe

0
605

Tallinna linnavalitsuse tellimusel ilmunud pealinna aastaraamatus tuuakse välja ka maksumaksjate arv ning sh miinimumpalga saajate number. Kui linnaisadel on kindlasti rõõm tõdeda, et maksumaksjaid tuleb aasta-aastalt tuhandete kaupa juurde, siis murelikuks peaks tegema miinimumpalga saajate kasv. Abilinnapea Tõnis Mölder põhjendab, miks see nii on ja kas ikka tasub muretseda, et pealinnas oli 2017.a seisuga juba üle 41 000 inimese, kes teenis mitte rohkem kui 470 eurot kuus?

„Miinimumpalka või sellest väiksemat palka saavate elanike arv on mitmetel viimastel aastatel kasvanud seetõttu, et alampalga suurus on tempokalt kasvanud. Tallinna elanike arv kasvab igal aastal ligikaudu 5000 inimese võrra, kuid registreeritud töötute arv püsib samas suurusjärgus, st ühtlasi ka seda, et tööhõive määr on suurenenud,” edastas omapoolse põhjenduse Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder. “Töökäsi tuleb Tallinnasse palju, kuid mitte miinimumpalga saajate arvelt,” lisas Mölder.

Niisiis ei suurene tema sõnul alampalga saajate arv sellepärast, et madalaimat töötasu teenivaid inimesi tuleks Tallinnasse järjest juurde, vaid miinimumi kasvades kukub järjest enam inimesi madalaima sissetulekuga elanike gruppi. Näiteks kui eelmisel aastal teenis töötaja 500 eurot, sai ta veel palka üle miinimumi (2017. aasta alampalk oli 470 eurot), kuid sel aastal kui miinimumpalk kasvaski 500 eurole, on ta koheselt nö alampalga saajate grupis.

ALLIKAS: 

Tallinnas kasvab hoogsalt palgavaeste arv. Linn muretsemiseks põhjust ei näe

Tallinna linnavalitsuse tellimusel ilmunud pealinna aastaraamatus tuuakse välja ka maksumaksjate arv ning sh miinimumpalga saajate number. Kui linnaisadel on kindlasti rõõm tõdeda, et maksumaksjaid tuleb aasta-aastalt tuhandete kaupa juurde, siis murelikuks peaks tegema miinimumpalga saajate kasv.